Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarium Molim POMOĆ!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Ja odlucio da napravim veci akvarium Very Happy Dimenzije bi iznosile D90xŠ35xV40.
Eh da cujem komentare na ovo. Posto nezelim da mi se sa strane vidi filter vanjski a nezelim ni da bude fiksan unutrasnji. Ja skontao da napravim ovako. Nisam jos to nigdje vidio. Pa da mi kazete sta mislite i dali bi to moglo tako. Evo slika kako sam to ja zamislio.
Image
Nemojte se smijati slici nabrzaka mi je sinula ideja i sklepao sam je u Paint-u Very Happy Very Happy
Zamislio sam znaci da unutar akvariuma ogradim dio gdje bi mi stajao filter jer kad zelim da ga operem da ga mogu izvaditi. Znaci zid oko filtera unutar akvariuma i da ga mogu vaditi a ujedno niti bi smetao niti bi se vidio. Meni ovo zvuci dobro da cujem Vas.
Hvala unaprijed.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 3:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 4:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nzm koje su ti mogucnosti, ali spoljni filter ne mora da stoji sa strane, moze da stoji i iza aq-a i onda se ne vidi. Imas kod mene u temi gotovo identicne dimenzije aq-a pa baci pogled ako te zanima da vidis kako sam ja to uradio.

http://www.akvarijum.org/forum.....t=pripremi

http://www.akvarijum.org/forum.....56-60.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma normalno da može, samo patnja za čišćenje je malo veća. Uglavnom sretno!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako mozes zaobidji, imao sam istu kncepciju aq, kao sto mislis da napravis, i osim ciscenja, redovno su mi i ribe uskakle, ako ces drzati zivorotke, znaj da ce unutra biti i mladji .... batali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mogu da vidim sa crteža, on je planirao da mu ceo filter bude kao uložak u ograđenom ćošku akvarijuma. Praktično - kao spoljni stakleni, sem što je unutar akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTALE je upravu bravo majstore Very Happy vjerovatno su ono svi samo bacili pogled i mislili da ce biti fiksan al sam rekao da nece. Jer to je samo ustvari recimo Dzep za spoljni filter ja bih ga odatle vadio kad bi trebao da ga perem ako me razumiju.

Y2K986 pa znam ovaj koji imam i kod mene stoji na isti nacin kao kod tebe ali posto bi ovaj novi bio siri naravno prostora nema pa zbog toga kontam da ka sakrijem unutra.

I usput dali bi bila dovoljana 6mm debljina na ove dimenzije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zashto ne probash DIY filter u cevi? Zauzima manje mesta i nemash nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a šta čeć kad ga budeš vadio da čistiš? sve češ unutra pomjeriti i tako ko zna koliko puta. mislim, nemaš izbora ako nemaš prostora. a ako imaš, izmjesti ga izvan akvarijuma!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako nesto je i meni u planu da uradim. Kad maskiras sa biljkama filter, nece se ni videti Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drazene nerazumijem sta cu pomjeriti. Ili ti mene ne razumijes Smile On ce biti u akvariumu ali fakticki kao da je vani jer je ogradjen staklom. I voda ga nece dodirivati. Obrati malo vise paznje na crtez pa ces da vidis filter unutar akvariuma tj. u tom odvojenom zidu. Voda ga nece dodirivati. Neznam kako drugacije da objasnim.

A i taj sa cijevi nije los.

Da, nece se vidjeti jos crna pozadina i folija na njeg tako da ce bas biti neprimjetan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu je bio, zalgedaj te malo crtez i bice vam jasnije, lepo si to zamislio bio. Ali ja bih se odluchio za DIY filter u cevi ipak... Razz Imash celu shemu na DIY.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skontao sam ja sve, samo sam isao da ces u akvarijum stavljati podlogu. šljunak neki. on bi se onda tu uvukao!
valjda smo se drug moj razumjeli!! hehe
a ako nismo ima vremena velik pozdrav!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 06, 2011 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz. i tebi drazene al ti nacrtam kad dodjem sa posla kuci pa cu ti lijepo objasniti. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovakav filter ja imam u skoro svim većim akvarijumima, ne vadi se već je izlepljen u uglu akvarijuma i prva komora gde je taložnik nije zalepljena za stranicu već ima zazor od par milimetara gde ulazi voda, praktično usisava vodu celom visinom akvarijuma, izuzetno je dobro rešenje jer npr. samo uzmutite vodu sa dna i prljavština uđe u taložnik bez problema, što se tiče čišćenja, ja filter sem taložnika ne diram mnogo, mada uvek možete zavući ruku i očistiti unutrašnjost pa kasnije usisati. Voda u akvarijumu mi je uvek kristalno čista. Stranice filtera su napravljene od duplog stakla 4 mm debljine i između je izlepljena crna folija da se ne providi, sve je zadihtovano silikonom naravno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to mu praktično dođe kao unutrašnji pregradni filter, samo nije po celoj dužini stranice aq nego u njegovom ćošku Smile

ima logike, ukoliko neko kuburi sa prostorom oko akvarijuma. Ukoliko prostor nije problem, pretpostavlam da je mnogo lepše rešenje spoljašnji filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početni akvarium 100×35×45 amazon life Rasveta 0 Ned Mar 03, 2024 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarium 100x60x40 darko0262 Akvarijumi 14 Čet Mar 31, 2022 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License