Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejach. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz ljudi, trebam savete oko grejacha... Uzeo sam grejach 300W, i gledam neshto na forumu i vidim da su je grejach od 300W za akvarijume preko 300L. U ovoj sobi gde je sada akvarijum bice hladno tokom zime, nema grejanja... E sad neshto razmishljam, mozda je ovaj 300W prejak za 160L akv, da li ce 200W da odradi posao kako treba? A da, ovaj od 300W je veliki, oko 40cm, visina ak je 50cm... Planirao sam da ga postavim u filter, ali mi je chovek od koga sam kupio grejach rekao da je prejak i da ce "prokuvati" vodu...

Hvala unapred na savetima. Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 1:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ima termostat nece ti prokuvati vodu, koja je temperatura prostorije tokom zime gde ce se nalaziti aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj sto ti je to rekao je veoma pametan neki... 160l nije toliko mala litraza za grejac od 300W. Ja bih ga koristio u tom akvarijumu, jeste da ce brze zagrejati vodu sto za ribe i nije bas zdravo ali dobro... Uglavnom, nece prokuvati vodu ako taj grejac ima termostat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druga je prica. Ako dodje do prestanka cirkulacije u filteru, grejac ce stalno da se pali i da se gasi. Prodavac je rakao da se plasi da postoji mogucnost da grejac "zalepi" , odnosno da se vise ne iskljucuje i da stalno radi.
Sa druge strane ja sam rekao da su sanse za to stvarno mizerne ( da ne kazemo nemoguce ), i da taj grejac moze slobodno da stoji u filteru.
E sad, ako cemo realno, isti scenario je moguc cak i ako se taj grejac stavi u aq, a ne u filter.
Tako da, obrni - okreni, svejedno mu dodje gde ce da se stavi grejac.

I da, pricamo o zapremini aq od 160-170L BEZ spoljasnjeg filtera od oko 30L. Treba i ta voda da se ugreje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok koristicu ovaj onda, ali niko nije konkretno reko gde da stavim ovo chudo, aq ili grejach? Mislim da nece biti mesta u filteru... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejaci losijeg kvaliteta imaju bimetalni termostat koji prilikom gasenja i paljenja varnice tako da je moguce da se termostat zavari i grejac se nece iskljucivati.Pored grejaca je obavezan i termometar radi kontrole.Moze se ustedeti kupovinom jeftinijeg grejaca,ali ako imate dosta stanovnika(vise stotina e) u aq nije vredno rizika radi ustede od 10-15e.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Um, imam 2 pitanja u vezi grejacha. Prvo, postavio sam grejach u akvarijumu, namestio 26 stepeni i ukljuchio, e sad, termometar na drugom kraju aq pokazuje 22-23 stepena, dok se grejach ukljuchi na 1-2min i ugasi, temperatura je josh uvek ista... >.>

2. Nema veze.Very Happy

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti onda povecaj na 28 stepoeni i prati na termometru, najbolje da grejac i termometar ubacis u neko balonce od 5-6 litara i tu nastelujes grejac. meni je grejacu (normalno kinez) termostat postavljen van skale a u aq mi je temperatura 26-27 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Relativno je normalno da termostat na grejaču ili termometru malo "lažu".

Stavi, ako si u mogućnosti, još jedan termometar da bi ih uporedio. Ako pokažu isto - digni temperaturu na grejaču za 1-2 stepena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Testirao sam, ovaj shto je u ak pokazuje 23, a ovaj drugi 23-24... na grejachu 26, nije se ukljuchio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2011 4:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitan ti je i dobar protok vode oko grejaca,tj. da se voda mesa.Ako je slab protok,grejac ce se gasiti jer je oko njega voda stvarno dostigla zeljenu temp.Takodje ako stoji uspravno,hladna voda ide dole,a topla gore i grejac se iskljucuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2011 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja proslu zimu nisam lozio u mojoj sobi gde je akvarijum od 190 l i sa grejacom od 300 W + malim grejacom 50 w ribice su izgurale hladnu zimu bez da mi je ijedna uginula.

Kod tebe taj grejac 300 w nebi bio prejak sigurno on se upali zagreje vodu na zeljenu temperaturu i ugasi se, moji su oba bila podesena na svoju max temperaturu ovaj od 300 w na 34 i ovaj od 50 w na 32 stepena jedino sam na taj nacin mogao imati u akvarijumu vodu otprilike 27-28 stepeni najniza je bila temperatura.


Probao sam drzati grejac u filteru preko zime ali onda nije mogao da postigne zeljenu temperaturu pasam ga prebacio direkt u akvarijum i tad je radio bolje posao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@jongi da, grejach stoji uspravno, i zavisi kako kad, nekad radi po 5 min pa se ugasi, nekad manje :/ I verujem da mi je strujanje vode u ak, chak i malo vishe nego shto treba... tj vidim kako se malo biljke njishu, ko na povetarcu, i vidim balonchice kako lete na toj strani...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da psotavim grejach kako bi on radio kako treba?

Podesio sam grejach na 30C, temperatura vode je 20C... :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 09, 2011 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti već u toj sobi nema grejanja, cenim da nije ukrasni akvarijum. Ako nije - probaj da ga obložiš stiroporom sa svih strana. I proveri da li ti taj grejač uopšte radi - na početku teme je držao na više od ovih 20.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License