Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuli mi cistaci stakla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginuli mi cistaci stakla u akvarijumu sa diskusima, ne znam da im nije visoka temperatura, za tri dana tri uginula, temp. je bila na 30 stepeni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 3:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da nije zbog temperature mada ne vidim razlog za 30 stepeni. Koliko ti je star akvarijum kakva je filtracija, koliko je star akvarijum i koliko su te ribe bile u tom aq. jel imas nesto od riba jos u tom akvarijumu i sta se sa njima desava, ima li nekih promena na njihovom telu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je star oko cetiri meseca, u njemu su samo diskusi, a cistaci su bili zadnjih mesec i po dana, potopna filter pumpa, ostale ribe su bile sve ok, samo je jedna potamnela, zato sam i podigao temperaturu, mislim da je bio crevni parazit, nije htela da jede, ali sam ipak ja relativno nov u akvaristici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visoka temperatura najverovatnije. Kod ortaka je je sve crklo od algara u AQu sa diskusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Njima ne smeta visoka temperatura,dok god ima dovoljno kiseonika u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li mogu da ih ubacim opet pa ako budem morao da podizem opet temperaturu da ih vadim iz akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 11, 2011 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacujem i kiseonik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji" Čistači stakla "? Kod mene temperatura ide i preko 30 C u akvarijumu sa Discusima, a par Ancistrusa i ne obraća pažnju na to već preko 6 godina. Dugo je tu obitavao i jedan Plehostomus, par Crombotia, nekoliko CSA i još uvek jato Cory-a, koji su najosetljiviji na visoke temperature, Amano kozice i kolonije raznih pužića.
Ovde mi ni jedna riba nije uginula od visoke temperature.
Inače, pod čistačima stakla podrazumevam pomoćne delove opreme koje za to koristim. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji Krcko u svakom slucaju, to sta ti podrazumevas pod cistacima stakla, to si u pravu ali nismo svi profi tako da ne znam kako se zovu, a opet i ne znam sta da radim, da li da ubacujem druge, ne bih hteo da mi ugine jos koji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj se ljutiti, ali moram da pitam, kako možeš da ne znaš kako ti se zovu (koje su vrste) ribe koje držiš u svom akvarijumu? Smile zar te ne zanima da malo pročeprkaš o njihovim karakteristikama? iz kog biotopa potiču? kako se razmnožavaju? šta jedu? koliko žive? koliko rastu? koji su prirodni uslovi koji vladaju u vodama u kojima žive?...

mislim, hajde što bi to u neku ruku verovatno bio i prvi korak ka pravilnom pristupu čuvanju svojih ribica, ali zar te makar kao akvaristu takve stvari ne zanimaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da se ne ljutim, iskreno volim ribice ali imam mnogo precih stvari sto moram da znam pa se zato i ne trudim puno, a izgleda da cu morati polako da ucim Smile ne znam imena ali naravno da znam neke osnovne stvari koje su bitnije od imena, koje saznam kada kupim i sa foruma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ouuu stavrno bih tebao da znas i da ucis i citas o ribama koje uzgajas jer ih imas, a to je velika obaveza. I ja sam pocetnik a dosta znam o ribama koje sam tek nabavio ili ih planiram nabaviti prvenstveno citajuci sve postove sa ovog foruma jer se ljudi ovdje razumiju i stvarno zele dati puno savjeta, u biti, sve sto pitas i sve sto te zanima, Meni je beba na putu za jedan mjesec stize akobogda i znam da je to velika obaveza al isto tako znam da je i akvaristika i ribice velika obaveza;) zato puno citam i o jednom i drugom Very Happy bez ljutnje al tako je Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Okt 12, 2011 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog temperature nije 100 % jel ja imam u akvarijumu sa diskusima i corydorase i ancistruse a temperatura nekad dostigne i 32 stepena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cene stakla? AleksandaT90 Ostala oprema 1 Sre Nov 11, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CENA stakla StefanB97 Ostala oprema 2 Čet Feb 28, 2019 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako mozemo biti sigurni da stakla/sp... Suncokret Početak u akvaristici 4 Pet Feb 15, 2019 4:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum od 220l sa debljinom stakla... Zivadin Akvarijumi 6 Sub Okt 13, 2018 11:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License