Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cirkulacija i isparavanje vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj, ne znam da li sam ostavio temu na pravom mestu ali hajd sad...

Ovako stoje stvari... Razmishljao sam da li je cirkulacija vode u mom akvarijumu zadovoljavajuca, i kad sam malo bolje pogledao mislim da nije... ( Slika 1 ).

Image

Eh sad, ujedno hocu da reshim i problem isparavanja vode iz akv, tako shto bih pokrio akvarijum staklom, sada je samo delimichno pokriven.

Pitam se da li ce ovakva konstrukcija biti bolja, i oko isparavanja i oko cirkulacije vode. ( Slika 2 ).

Image

Hvala unapred. Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 12:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod filtracije ti je vazno da voda tako cirkulise da ide prema usisivacima a ne kontra. Podloga se uvek namesta malo ukoso da kod usisivaca je najtanji sloj dok na drugoj strani malo vislje, tako prljavstina ide prema usisivacu. Pumpu namesti da ti gura sa druge strane.
Na prvoj slici ne kontam zasto ides skroz okolo kad bih mogao odmah da skratis cevi i dobijes isto.
Druga slika bas nevalja jer ti treba ogroman protok vode da se okrece voda prema usisivacima.
Ovo je moje misljenje al ti odradi kako ti mislis da je najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm... imam 850L/H pumpu. Sad kako stoje stvari vidim da je cirkulacije vode jaka, vidi se kako kruzi voda...


Image
Ti si ovako neshto mislio?

Prvi problem je shto ne bih mogao da zatvorim tu stranu potpuno...
Drugo mislim da tu voda nece cirkulisati dobro i da ce se u gornjem desnom uglu stvarati bakterije zbog slabe cirkulacije vode. (to sam prochitao na nekom forumu, ispravi te me ako greshim).

Cirkulacija vode bi ovako nekako izgledala, po onome shto vidim sada u akvarijumu.

Image

Image
(Crevo nije dobro nacrtano, malo sam okratio na slici, ono bi isho do polovine akvarijuma.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate ala u jednom smeru razmisljas Wink
Ja to ovako resavam probusim crevo sa vise rupica i dobijem ovo:
Image
Grejac mozes da ubacis kod pumpe i resio si problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je problem shto ne smem da ubacim grejach kod pumpe... Barem su mi tako rekli, 300W grejach je prejak da bi bio u filteru... :/ To sa rupicama je ok, ali nisi prochitao ono oko stakla. Razz Na tom mestu gde bi ti stavio crevo, ide staklo... moram da pokrijem akvarijum, mnogo isparava. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje ne razumem taj tvoj strah da ne smeš da ubaciš grejač kod pumpe.

Voda cirkuliše kroz akvarijum kad pumpa radi. Grejač sa termostatom radi dokle god ne postigne zadatu temperaturu. Čim voda u okolini grejača ima temperaturu blisku zadatoj, sa sve odstupanjima, grejač se neće uključiti.

Ukoliko stane cirkulacija, grejač će se uključivati samo da dogreje vodu u svojoj okolini. Ako je filter spoljni stakleni tada će se grejati voda samo u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradicu kako sam gore zamislio, ako ne valja, promenicu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License