Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mali ksifoforusi?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre oko mesec dana dobio sam male ksifo....do sada su bili u mrestilisi ali sam odluco da ih premestim u mali aq od 3l u kome nemem grejec pa me zanima koja je donja granica temperature koju one mogu da podnesu posto im u toku noci(kada nema kucnog grejanja)temper. padne na nekih 19 stepeni dok je danju oko 21....da li mogu da opstanu u takvim uslovima ili ipak moram da kupim grejac???? Hvala unapred....Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 3:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da opstanu tako usporice netabolizam i manje ce da se jure ali sigurno je da mogu da zive na toj temperaturi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
@SKALAR
Akvarista



Registrovan: 10 Apr 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da zive, ali oni ne vole ceste promjene temperature. Koje su velicine te ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zta ovih mesec dana porasle su oko 1cm.....dzrao bi ih ja jos u mrestilici ali mi je bila potrebna za zenku koja je opet pred porodjajem...Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

persepolis drzi slobodno ako ne pada temperatura ispod 19 ako spada bilo bi lepo da priustis neki grejac,mada sad ide lepo vreme.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
@SKALAR
Akvarista



Registrovan: 10 Apr 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su te velicine da ne mogu stati drugim ribama u usta stavi ih u zajednicki akvarijum, pokusaj prvo staviti npr. 5 kom. pa vidi hoce li ih ostale ribe dirati a zatim ostale. Ako ti je aq dobro ubiljen za male ne brini.

Moji mali guppy velicine oko 1.5cm plivaju u zajednickom aq u kom imam odrasle guppy-je i platy-je, corydorase. aq mi je od 130l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 10, 2010 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma sigurno bi ih smazale,necu da rizikujem:)),a kako rece Nenad ide lepo vreme pa se nadam da nece biti nekog drasticnog pada temperature,u svakom slucaju hvala na savetima....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
etrarkia
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Apr 2010
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac ti je ~300rsd Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

etrarkia ::
Grejac ti je ~300rsd Smile


Grejac trosi i struju jbg tebi to nije problem neki ali ako imas vise akvarijuma sa grejacima jos od po 300w to zna da se nakupi prilicno mesecno.Te ribice nisi toliko osetljive na temperature kao npr diskusi..Na svoju odgovornost ti kazem da ti grejac ne treba u ovom periodu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Apr 24, 2010 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zašto u glavnom akvarijumu ne ubaciš neku inprovizovanu "mrestilicu" od par litara pa u nju pustiš mlade dok vreme ne otopli kako valja. Nije teško napraviti tako nešto. Uz malo mašte i nešto priručnih stvari (mrežica od ženske čarape, isečena plastična flaša, 4 parčeta stiropora) i eto rešenja. Ja ih tako držim do polovine maja meseca, a onda ih pustim u bure u dvorištu do polovine oktobra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License