Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum za gupike:Kako da ga uredim?????POMOOOC!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koja temperatura odgovara gupikama i koliki pH
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 9:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelistaj malo forum pre nego sto postavis neko pitanje. Uglavnom sve pise. Wink

http://www.akvarijum.org/forum.....reticulata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opusteno sto se tice toga, ne opterecuj se puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad bude stigao maj planiram da probam ono sa buretom napolju
Koliko sam shvatio treba mi sledece:
-bure (u mom slucaju 200l)
-pumpa
-i ribice...............Very Happy
I u semptembru ih vadim
ako nesto gresim neka me neko ispravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 19, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otprilike tako... Mozes ubaciti i neku plutajucu biljku da bi se mladj skrivala i pre nego sto ubacis ribice moras da stavis bure na suncu kako bi se alge stvorile pa tek onda stavljas bure na severnu stranu. Do tada imas jos dosta vremena, samo polako i bez zurbe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK.....Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy biljke cu pustiti da se dosta namnoze
a da li na pod da stavim neku mahovinu ili tako nesto kako bi mladj isla i dole
Ako je bure na suncu za koliko dana ce se otprilike stvoriti alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za mahovinu ne znam posto nisam do sada to radio, to ce ti reci neko iskusniji. A za alge se isto ne zna jer kao sto je svaki akvarijum prica za sebe tako je i svako bure prica za sebe. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate opusti se i ne opterecuj se toliko sa tim stvarima toliko. Pokusacu za vikend ukoliko ne zaboravim da snimim jedan akvarijum sa gupikama gde male zive zajedno sa velikim i velike ih ne diraju a akvarijum uopste nije nesto ubiljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok
a da bure prvo bude non stop na suncu da bi se stvorile alge pa da ga prebacim na severnu stranu
ILI od pocetka da bude na severnoj strani
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad zavisi pod kojim uglom stavis bure i da li je ono bas na zemlji ili se ispod njega nalazi i trava. Pazi bitno je u pod kojim uglom se i sipa voda u bure kao i nacin njenog mesanja nakon sipanja. Kad si sve to uradio kako treba ostavi da miruje a onda je bitno da je bure osvetnjeno suncem 24 sata a na tebi je da ga postavljas po dvoristu ili gde ga vec planiras staviti, znaci bitno je da dobija sunce 24h u drugoj nedelji. Posle toga ga postavi na mesto koje ce biti i pod suncom a kasnije i bez njega.

Jel sad jasno HE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste,
znaci 2 nedelje drzim na suncu pa onda na sever
jel mogu na povrsinu da stavim pored biljaka neku saku livadskog sena
mladi bi i tu mogli da se sakrivaju 'Question'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi sa koje njive je seno Razz Da li je gazda koristio neke pesticide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nije, cisto livadsko seno nikad nje prskano ni djubreno
samo koseno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini ali ja sam se malo zezao, ne moze sunce da ti obasjava 24 sata, to znaci da nema mraka. I za ostalo sam se zezao, jbg, bio sam nesto raspolozen za zezanje a ti si mi naleteo Smile
Druze, znaci opusti se i uzivaj.
Bure nisam koristi nikad vec nesto slicno samo duze i plice. Sipao sam vodu u prolece i ceo da otopli preko leta da bi ubacio ribe. Cim ribe ubacim na jednom delu napravim hladovinu a jedan je direktan izlozen suncu. Ne hranim, ne menjam vodu, nema filter, pumpu, nemam nista tu. Dodjem i gledam i uzivam. Nema tu velike filozofije. Zato ti od samog pocetka govorim da nema potrebe da se opterecujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 8:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a an kojoj strani ti stoji bure
na severnoj ili nekoj drugoj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License