Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filtracija pomoc Molim HITNO!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Danas narucujem staklo pa ako iko ima savijet dali ce ovo valjati onako kako sam zamilsio.

Iza akvariuma nemam prostora za filter. Duž citave bocne strane ga nezelim jer mi odmah smanjuje duzinu akvariuma i zatvara pogled sa te strane tako da mi je ovo najbolja i mislim jedina solucija.

Pa ako neko ima savijet hoce li valjati ovo sto se tice filtracije.

Dimenzije filtera ce biti duzina 40 x sirina 12 x visina 40
Pumpa je Atman 101 mislim do 500l/h
Hvala unaprijed.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da moze. Mozda si trebao da razmislish o kanister ili DIY filter u cevi ako vec nemash mesta. Ali i ovo ce da zavrshi posao. Lepo si zamislio. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam i poceo sam ga praviti ali nije mi to to jer ce mi opet viriti crijeva i tako to a ja nemam niti jednog jedinog kabla u citavoj sobi da se vidi pa tako da nezelim nista da se vidi niti viri odnekle Very Happy malo sam pegla po tom pitanju. A filter u cijevi bi mi bio premal mislim nizak jer je visina akvariuma 40 cm. Neznam mozda se i varam.

Super Hvala na brzom odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi DIY u cevi odgovarao. Recimo malo veci prechnik cevi, 25cm filter masa ostalo za pumpu i mali prostor na dnu. Ako budem ikada pravio novi akvarijum, sigurno idem na DIY filter u cevi, moram da probam. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da nije lose evo sada sam mjerio nesto sjedim na poslu i razmisljam. Pa mozda bi i bilo izvodljivo samo me brine dali ce raditi svoj posao jer je male zapremine. Samo me jos to brine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mmmm... Dokle god voda prolazi kroz filter masu sve je ok. Princip rada je isti, "prljava" voda ulazi na jednoj strani, prolazi kroz filter masu, i na kraju izlazi chista na drugom kraju. Razz

Image

Ja bih tako uradio... Ima josh nachina, mrzi me da crtam sada, hehe. Naravno, crevo bi sakrio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da evo sad cu ja nacrtati pa ti pokazem kako bih to ja uradio Smile Al definitivno zauzima manje prostora.

Evo ovako nekako mislim da ce uzduzni prorezi obavljati bolje svoj posao od rupica.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, hoce. Sad josh samo da napravish sve to. Imash na DIY temu oko toga, jednostavno je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da gledao sam to i nije komplikovano to cu danas da uradim idem prvo po staklo pa lagano kada bude gotovo javim se. Smile

Jos jedno pitanje sta mislis dali ce moci ove male stranice sto ce da kriju filter cijev da budu od plexiglasa ??? Hoce li to predstavljati neki problem mislim nema otpora jer su suplje svakako jel Smile Smile

Hvala puno na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mog resenja juce stigao sa lepljenja.
Usis je celom duzinom na spicu, tj nema crava a usisava celom visinom akvarijuma
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chavke ::
evo mog resenja juce stigao sa lepljenja.
Usis je celom duzinom na spicu, tj nema crava a usisava celom visinom akvarijuma
Image

Daleko naj bolja opcija po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da tako bi nesto i kod mene bilo samo sto bih ja stavio prelivna crijeva radi jos boljeg efekta a ako se odlucim na DIY filter u cijevi onako bih ga zatvorio i izrezao uzdus bas radi te bolje funkcije.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je rešenje zbog toga što, recimo, dovoljno je da podigneš prljavštinu sa dna i ona sva uđe u taložnik za čas, prelivne cevi usisavaju vodu samo sa jednog mesta od 1-2 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da baš gde si nacrtao liniju tu ulazi voda, meni ovako uvek ostaje opcija dodati prelivno crevo, poceo sam ciklirane prve slike ovo koncepta u radu sa vodom na http://www.akvarijum.org/forum.....t6926.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako dobro si ovo skontao svidja mi se. Samo sto je kod tebe pregradni filter i nemoze se vaditi iz akvariuma a ako pogledas malo bolje moje slike ja bih svoj mogao da vadim iz akvariuma i da ga operem po potrebi. Kao vanjski u biti i jeste vanjski samo je smjesten u komoru u akvariumu koja je odvojena i u kojoj nema vode Smile nadam se da sam dobro objasnio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License