Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filtracija pomoc Molim HITNO!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene unutrasnji pregradni , tri komore ima.
Gledajuci od dna sa strane ima 5 cm staklic pa dva cm otvor ( tih 5 cm su visina podloge).
Cirkulacija vode ide ovako - sa povrsine podloge kroz otvor vuce vodu nagore , u rupu od 5 cm se taloze krupni delovi , voda preliva preko pregrade prve i nailazi na filter masu sundjera i vate skroz do dna gde je otvor od 2 cm i u trecoj komori je pumpa koja vraca vodu preko gornje ivice.

Eto jos jednog resenja , a ovo sa prorezom po visini je odlicna stvar jer se onda filtriraju svi slojevi vodenog stuba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas najbolje skontao taj tvoj filter mislim donekle jesam Very Happy
Ujutro idem po staklo za akvarium a onda cu kod kuce da skontam kakav cu filter. Mislim da ce najlakse biti skontati sta mi treba kad je akvarium sastavljen pa polako razmisliti sta je najbolje rjesenje. Ima stvarno dosta ideja pa cu lagano.
Kazu "ko zurio vrat slomio" Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 3:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u prvu komoru ubacim grejac , a na filter masu stavim anubije.
Odrzavanje je jednostavno , u prvoj komori usisavas tih 5 cm mulja , i vadis samo gornji sloj sundjera na ispiranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 4:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zasto ce ti anubije na filter masi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 4:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedno glupo pitanje al da vidim misljenja. Treba da napravim novi filter.
Postavicu sliku pa vidite. Znaci standardni vanjski filter samo obrnuti smjer. Pa da vidim bi li to funkcionisalo. Jer kada ide ovako kontra mislim da ce vise prljavstine ostajati na dnu filtera a manje na filter masi. A kada ide ono normalno odozgo da ulazi prljava voda mnogo brze se prlja. Pa samo da vidim hoce li ovo htjeti raditi Confused

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mojom logokom ovo nije ok, kako ces cistiti sundjer a da neracerupas celu filter masu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mani se ti ovog projekta i uradi onako kako ga svi rade. Ovaj nacin je totalno bespotreban! Ti imas taloznik ovamo gde ti je pumpa sada da je filter normalan. Ne vidim zasto bi se ista krupnije zadrzavalo na filter masi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha ovakve odgovore sam i ocekivao. Bas se nasmija. Ma samo mi je onako sinula ideja pa reko hajd da pitam. Al mi je ideja u P.M. smeh Ok hvala radim po starom ovo batalim smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad cu ja da se ubacim. Ja koristim ovakav sistem. Filter radi kao i svaki drugi... Samo shto, ukoliko se neshto desi prelivnim cevima, potapajuca pumpa nece izbaciti svu vodu iz filtera i preliti akvarijum, nego samo deo gde se ona nalazi, nekih 5-6 L (u mom sluchaju). Ali je teze za odrzavanje, to stoji. Ja vadim sve kako bi ochistio donji sundjer... :/ Ali nije problem, spavam mirno. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spava mirno svako ko je podigao pumpu malo vislje u delu filtera gde ona stoji Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je, ali ja nisam! Znam za sledeci put, hehe. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista, nista Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarium sam sastavio. Polijepio lajsne zbog kojih akvarium izgleda ljepse a i snjima sam ga ojacao. Sutra lijepim ojacanje i pocinjem sa filterom. A sada odo u podrum da sjednem pored njega i da dobro razmislim o filteru. Naravno sve prati "NIKON" pa cete sve moci da vidite kako sam uradio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License