Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum sale75bgd :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

7000 km .... pa sta je to druze za nas ljubitelje akvaristike i prijatelje. Ti bez akvarijuma nemozes ( to mi svi znamo ), tako da ce verovatno biti nastavak price i kad se budes odselio preko bare i formirao novi akvarijum.
Sto se tice puta ..... cujemo se telefonom ( samo da stignem kuci ). Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 2:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zao mi je piranica!!!Toliko odgajivanja i mrest i sve,kad pogledam one slike dodje mi da placem!Samo nemoj da nas zaboravis pisi nam svima!Nemojte nikako da stavite lock na ovu temu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecu i zdravlje ti zelim ,sve najbolje. Bilo mi j e zadovoljstvo pratiti clanke o piranama, jer je to jedna od mojih omiljenih riba i opste tema o tim ribama, Srecno druze !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, vrlo sam ziv! A odavde (iz Bgd) se druzimo do februara. Nastavicemo i nakon toga, internet je ćudo Smile
Živ sam, alo!!! Smile
Btw, you will have an american moderator Smile gledajte to sa lepse strane Sad ! Idemo dalje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ako nisam baš ljubitelj pirana, sa velikom pažnjom sam pratio ovu temu. Velika je šteta ako prestaneš da se baviš akvaristikom, jer je veliko uživanje pratiti tvoje teme, čitati i koristiti tvoje savete. U nadi da ćeš jednog dana, tamo negde, opet početi, želim ti puno sreće. Veliki pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta reci a da ne bude patetika? Oglas je stavljen, mada mislim da je bolje da poklonis ribe nekome za koga si siguran da ce ih znati odgajati, a sto se akvarijuma tice naplati svoje znanje, muku (pucanje stakla i prelepljivanje). Necu reci "A sad adio" jer cim se skucis poslaces nam fotke kako izgleda sve to kada se gaji u Americi, da li drugacija klima, pritisak i sastav vazduha mozda menja nesto sto mi primenjujemo ovde u odgajanju riba. Slaces nam koja se sve oprema tamo koristi, verovatno ce ti biti dostupnija i imaces veci izbor, a ja se dobrovoljno javljam da svercujemo tu opremu, zaradu delimo po pola naravno!Very Happy

Sto bi rekao Bora Djordjevic: "Ostajte mi zdravi, debeli i veseli", ti i tvoja "latinska" polovina.

P.S.: nedostajace mi ono "sale75bgd izmenio/obrisao post/sliku"!Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sub_Zero
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 88
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno preko bare, sve sto je lepo ima kraj koji je na zalost takav kakav je. 100% sam ubedjen da je ovo samo privremeno. Samo sto kasnije neista nece biti isto sa novim ribama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko je recima opisati koliko mi je tesko pao tvoj odlazak. Bio sam u soku jednu vreme i sa nevericom citao o tvom odlasku.
Ne postoje reci koje mogu opisati sve ono sta si ti uradio za mene, forum i sve ostale.
Zelim ti da ti se svi planovi ostvare i da nam se javis cim uvedes net a nadam se da ces i sa akvaristikom nastaviti kad budes imao uslova za to.

Sale prijatelju srećan put
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne volim puno reči na ovakvim temama..

Srećno Sale, i samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima ljudi, ja sam aktivno tu jos par meseci. Ali treba se pripremiti kako valja za sve sto predstoji, nista drugo. Ostajem i druzimo se i dalje. Jos cete vi gledati ovakve stvari, necete me se resiti:


izmenio:sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da si ti ziv i zdrav! Jutros kada sam procitao mislio sam da si bacio peglu.Vodu i staklo ces uvek naci.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale nesebicni covece a pritom prepun znanja!! Sve najbolje zelim i hvala ti na svakom savetu, neprocenljivi su!

/mozda me malo uvatila patetika, ali nije li to normalno obzirom da je aq napokon u funkciji/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...mislio sam ja Amazon je to, dole je beda, sumorno, reka je to! To mora da izgleda sumorno bez svetla, a moje ribe moraju ziveti u takvom okruzenju (citajuci sve i svasta po netu)... Odatle i kretoh:

Image

Medjutim ubrzo se javi zelja za crvenom bojom i upade u akvarijum lotus i malko zelenisa:

Image

Kasnije pojacah svetlo i sve to krete da lepo raste...

Image

Ubrzo akvarijum od 250l zameni ovaj novi veliki 160x65x60. Odradih svetlo sto bi rekli po PS-u i ubacih ribe i biljke u njega. Biljke levo, ribe desno Very Happy

Image


Image

Kasnije dodjose i panjevi pa se to sve lepo pretvori u lagani pocetak ugodjaja dusi...

Image

Dobro svetlo, odlicna podloga i napredak biljaka je bio neminovan. Akvarijum je stasao u ono sto mi je bio san, u ono sto sam zapravo zeleo da bude a u cemu ce moje ribe uzivati.


Image


Image

Bilo je i teskih trenutaka, narocito pri preseljenju kada je pukla prednja stranica akvarijuma a ribe zavrsile u buretu...

Image

Image


Image

Ali nekako se sve to sredilo...

Image

Taj period je bio najtezi. Sedite i nemocni gledate u akvarijum koji se susi. Ribama tesno, bure je to. Biljke u kesama, usahle... Cim se osusilo usledile su probe, probno punjenje a zatim vracanje svega na svoje mesto: zemlja za cvece, mrezica kvarcni pesak, biljke ili barem to sto je od njih ostalo Smile, ribe. I opet borba sa algama i opet se akvarijum izborio i zaziveo u punom, starom sjaju. Kretose prvi mrestovi pirana, sreci ne bi kraja Very Happy Dnevna soba se pretvorila u dom hiljada pirana Very Happy
Nazvao sam to "Piranha Center"

Image
Uzivao sam u pogledu sa lezaja iz dnevne sobe ka spavacoj Very Happy

Image
Uzivao u malim akvarijumima sa malim piranama:

Image

Image

Predstavljao sam svoj akvarijum na dva strana foruma, jedan UK i jedan USA. Evo nekih najnovijih komentara:
asgrande
Members
263 posts
Posted 21 February 2012 - 09:08 AM
Wow man. That tank looks amazeing

His Majesty
Site Moderator
1,987 posts
Location: screaming through the heavens at 490,000 mph
Posted 21 February 2012 - 11:10 AM
great looking setup. thanks for sharing

1rhom
Members
725 posts
Location: Montreal
Posted 21 February 2012 - 12:32 PM
Great job!!Looks amazin.

ACrowe25
Members
1,598 posts
Location: Michigan
Posted 21 February 2012 - 04:37 PM
Great looking setups!

#7hugoale1
Members
31 posts
Posted 21 February 2012 - 04:56 PM
woooooooooow incredible set up

#8Da' Manster!
Members
2,283 posts
Location: MD/DC/VA
Posted 21 February 2012 - 05:07 PM
Nice setup and shoal Alex!...I remember last year when you had mentioned your breeding reds!...

#9JoeDizzleMPLS
Administrator
Webmaster
1,846 posts
Location: Minnesnowta
Posted 21 February 2012 - 05:31 PM
Very nice timeline you have there -- tank looks incredible and healthy.

#10Dave
Members
37 posts
Location: Wiltshire, UK
Posted 21 February 2012 - 06:27 PM
Fantastic pics mate, thanks for sharing!

#11cdub
Members
setup looks amazing man.

#12sick of cichlids
Members
801 posts
Location: Springfield MO
Posted 21 February 2012 - 08:29 PM
Wow. Just wow. Joe, you finally have a rival aquascaper.

#13XiDiS
Members
381 posts
Posted 21 February 2012 - 09:00 PM
That tank looks amazing!! Nice fish and setup.

#14wolf101
Members
8 posts
Posted 21 February 2012 - 09:06 PM
Hi, Absolutely stunning setup you've got there, and congrats on your breeding successes. My RBPs keep ruining my plants. How on earth do you keep your tank looking so good?

BRUNER247
Members
376 posts
Posted 22 February 2012 - 12:51 PM
Looks sweet.

#17bob351
Members
1,455 posts
Location: Southern Ontario
Posted 23 February 2012 - 02:39 AM
Holy crap man... impressive.

#18CyberGenetics
Members
946 posts
LocationCanada - Toronto
Posted 24 February 2012 - 02:12 AM
sweet tank & reds man

bobme
PKeepers Insider
720 posts
Posted 27 February 2012 - 04:03 AM
Nice looking tank man.

#22BM80
Members
1 posts
Posted Yesterday, 06:12 PM
Sweet setup dude and great pics..

Re: My RBP's tank
by Alex » Tue Feb 21, 2012 2:40 am
very nice mate... very natural looking

Re: My RBP's tank
by Adam » Tue Feb 21, 2012 4:20 am
absolutely gorgeous

Re: My RBP's tank
by Chris » Tue Feb 21, 2012 9:24 am
Great looking tank and reds Alexander..do you get any wild caught piranha in Serbia?

Re: My RBP's tank
by Baggie Austin » Tue Feb 21, 2012 9:56 am
That's a lovely looking tank

Re: My RBP's tank
by Scott » Tue Feb 21, 2012 1:50 pm
That is a great looking set up

Re: My RBP's tank
by garyfish » Tue Feb 21, 2012 5:13 pm
Lovely tank and fish!!!

Re: My RBP's tank
by Mike_08 » Tue Feb 21, 2012 6:34 pm
What an awesome tank!

Re: My RBP's tank
by Dave » Tue Feb 21, 2012 7:22 pm
Wow that looks sweet mate

Re: My RBP's tank
by tylerd » Wed Feb 22, 2012 4:15 pm
Very nice mate, love a planted piranha tank

Pojavom nekih novih momenata u zivotu akvarijum je morao na oglas... Sad
Tamo gde se selim ribe ne mogu poneti sa sobom, a verujte da mogu dao bih sve od sebe da podju i one Sad
Ovo su fotke poslednjeg setup-a:

Image

Image

Sinoc sam kao prvu fazu preseljenja kompletnog akvarijuma pohvatao sve ribe i one su otisle u novi dom, privremeni dok danas ne ode i akvarijum. Popakovao sam biljke, pesak, zemlju, opremu, filtraciju...seo na fotelju ispred akvarijuma i dugo gledao u njega... Citao svoju temu, citao po forumima, lutao po internetu. Sve moje je i dalje zivo, cak i Lotus od pre 4 godine zivi i dalje kod naseg clana Proba u akvarijumu. Kroz glavu su mi letele slike petogodisnjeg druzenja sa piranama.

Image

...i Bog zna koliko bih dugo ostao tu da tajmer nije oznacio kraj.

Image


Poslednji put izmenio sale75bgd dana Pet Mar 02, 2012 12:32 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam ti rekao, gore glavu. Ceo zivot mozes da budes ponosan na to sto si im pruzio i jedva cekam novosti sa drugog kontinenta tj. postavljanje fotografija novog vodenog sveta.
Siguran sam da si tek od juce svestan da pocinjes novi zivot daleko odavde!

Dok sam citao ovaj tvoj poslednji post o njima, proradilo je mnogo emocija, jbg. "ludak za zivim svetom".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
...Citao svoju temu, citao po forumima, lutao po internetu. Sve moje je i dalje zivo, cak i Lotus od pre 4 godine zivi i dalje kod naseg clana Proba u akvarijumu. ...

Zivi i to "punim plucima". Listovi na povrsini su prekrili trecinu akvarijuma. Cekaju da se zaliju "domacom" i "pod 45 seckanim".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License