Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 imam jedno pitanje za vas..:D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juce sam cistio akvarijum...i ubacio sam u njega vinovu lozu onaj kao panj..pre to ga sam ga kuvao i kuvao..i poceo da mi pusta boju u akvarijum..kazi te mi sta da radim?ili koje drguo drvo mogu da ubacim u akvarijum...hvala..Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto pusta boju to je normalno to je tanin koji farba vodu jedno vreme farbati ce vodu a posle vise nece Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brate mnogo mi je ruzan akvarijum..Sad dodje mi da ga podignem i bacim...Very Happy koliko ce to trajati?:/ jos sutra mi stizu jos biljke i kozice...a meni je voda uzasne boje ..Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuradj.umkovic2@gmail.co
Akvarista



Registrovan: 04 Jul 2011
Poruke: 61
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima da potraje dugo i nikad nece biti kristalno cista uvek ce pan pustati malo boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ga nisi iskuvao kako treba. Mozes da nastavis sa kuvanjem dok ne otpusti svu boju. A boja vode u aq-u ce se izgubiti promenom vode i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brate ja sam ga kuvao skoro celog dana ...i doneo sam ga kuci...i stojao je mozda mesec dana van akvarijuma i juce sam ocistio akvarijum i oprao sam ga i stavio sam ga i pustio je boju...zalsno je...majke mi..kazi mi koje drugo drvo mogu da stavim?:/ pls
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bitno koliko si ga kuvao vec kako. Dakle toplo - hladno, u 7-8 voda, so, pa ako treba ispocetka.

Panj ce po prirodi koliko god da ga kuvas ipak pustati boju neki duzi vremenski period, koliko to zavisi od mnogo faktora, kako je kuvan, koliko je suv, velicina, dakle kazem odredjen vremenski period.

Ukoliko ti boja vode smeta i nesmas strpljenja da sacekas da vreme ucini svoje onda mislim da ovaj sport nije za tebe, jer akvaristika je za zivce majka Smile stpljenje je tajna uspeha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tih mesec dana si trebao da ga cuvas u nekom buretu sa vodom kako bi sto vise otpustao boju. Jedino sto ti ostaje sad je da ga ponovo kuvas dok ne odlucis da je dosta, odnosno, dok ne primetis da je otpustanje tanina u nekoj, po tebi, odgovarajucoj granici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima....samo mi kazi koje sve drvo mogu da stavim u akvarijum ?Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je mopani panj pustio boju, bilo je uzasno, voda kao iz kanalizacije. I evo, 3. put za 3 nedelje, tacnije juce, promenjena 1/4 vode, pa se sada i ribice i biljke lepo vide (sto nije bio slucaj posto sam ga ubacio) Smile
Pa moras malo i iskulirati neke stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelistajte obojica malo po forumu, ima dosta o obradi panjeva na forumu.
Mozes staviti mangrov panj, vinovu lozu...itd, u sustini svako drvo koje nema smolu u sebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License