Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "tackasta gupi" Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ta tackasta gupi,nije gupika.ona je pola gupi,a pola blek moli.mama joj je gupika,a tata blek moli.i kako su se one ukrstile nastala je ova vrsta ribice.nazalost mala ribica nije plodna,a ako je muzijak(msm.nije se jos transformisala u muzijaka) onda ce biti mozda "plodna".ali sam 70% uvjern da je zenka.evo dve slike o ovim ribicama

Image

Image

inace imam ih dve u ak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slike su lose. ichtio bolest. plavi lek. visa temperatura u akvarijumu bez plastike ,rasprsivac i resavas problem, ako nije u poodmakloj fazi .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cek, jel ovde rec o bolesti ili samo o obavestenju??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da nije rec o bolesti vec Andrej pokazuje svoje ribice. Nejasan je post totalno. Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko se ja razumem u genetiku a ne razumem se mnogo svaka vrsta ima svoj DNK te se ne može ukrštati na taj način. To bi isto bilo isto kao kada bi rekao da su se sparili čovek i majmun pa se rodilo čovekoliko majmunče ili majmunoliki čovek ovo je nemoguće jer su nam lanci DNK različiti te do oplođenja ne može doći isto važi i za ribice. Gupi imaju veliki broj varijanti i veoma često mladunci uopšte ne liče na očeve ili majke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovdje nije rijec o bolesti,nego o novoj vrsti.ove ribice su pola blek moli,a pola gupi.kao sto je mula pola konj,a pola magarac.npr. kad bi se parile blek moli i bijela moli nastala bi crno bijela moli(kao pas dolmatinac msm.na raspored boja).tako u ovom slucaju su blek moli i gupi.
Uku ove dve ribice mogu imati potomstvo(blek moli i gupi),ali njhovi mladunci nisu plodni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se cini da je to blek molly + bela molly=crnobela molly neka me neko ispravi ako gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i skorz crne molike mogu da izbace po koju takvu malu. Cak sta vise ubedjen sam da je to podmladak od molika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mixi767-nemam bele moli u ak.
bojan-ovu ribu je rodila gupika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel postoji mogucnost za malo boljom slikom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Iako se različite životinjske vrste u principu ne razmnožavaju međusobno - što je deo definicije bioloških vrsta - neke bliske vrste se mogu razmnožavati. Npr. konj i magarac mogu proizvesti mulu i mazgu, sličan primer je i spoj lava i tigra liger (od engl. lion+tiger).

Brojni su primeri hibrida nastalih čovekovim mešanjem u životinjski život. Donedavno se mislilo da takvi hibridi u prirodi ne postoje. Biolozi su smatrali da se u prirodi divlje životinje retko ili nikada međusobno pare i da, ako i dode do parenja, njihovi potomci ostaju sterilni, što je evolucijski ćorsokak. Ali, novija istraživanja ukazuju na to da se i u prirodi odvija hibridizacija vrsta i da čak igra važnu ulogu u evoluciji životinja omogućavajući im da se prilagode novim uslovima života i novim staništima." magazin "Planeta"

I stvarno, okaci malo bolje slike, dovoljan je tel. od 3,2 megapixela, ova slika kao da ima 3,2 pixela Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sutra cu staviti malo bolje slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jocika
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2011
Poruke: 42
Lokacija: Šid

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2011 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam napisao ovo u nekom postu, ali evo ponovicu.

Ja nisam expert, ali cu izneti ono sto sam naucio do sada od iskusnih. Kada je rec o zivorotkama, odnosno drzanju vise vrsta zajedno, nece se ukrstati sve dok postoji njihova vrsta. Prostije receno, ako zelis da se ukrste dve vrste, onda moras odvojeno da stavis muzjaka i zenku u akvarijum, a dokle kod postoji njihova vrsta one ce da se pare svaka sa svojom vrstom.
Sada, na tebi je Andrej da nam kazes kako si to izveo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce li biti slika? Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License