Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy Carbo+ProFito Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima
Imam jedno pitanje.....
Da li mogu da koristim samo ProFito na akvarijum od 50-70l (ne znam velicinu sigurno i dalje) bez EasyCarbo-a na akvarijum sa 13 biljaka i uz redovno usisavanje,menjanje 1/3 vode.....?
PS-Imam dosta obaveza i 3 akvarijuma u stanu a hteo bih i cetvrti Smile pa bih da formiram jedan manji ali ne bih imao bas puno vremena oko biljaka pa ako bi za rast i razvoj pomogao ProFito (zato sto su to Mikro i Makro elementi,pa nisam siguran) uz dodavanje CO2.....Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 12:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam baš razumeo koje je tvoje pitanje, ali mogu da ti kažem da EasyCarbo omogućava biljkama da bolje iskoriste CO2. Ako dodaješ CO2 nije potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je da li mogu da koristim samo ProFito sa CO2 bez Carbo-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profito je preparat koji je prvenstveno namenjen da nadomesti nedostatak mikroelemenata. Od makroelemenata sadrzi K i Mg. Bez dodavanja CO2, nitrata i fosfata, javice se disbalans i biljke ce se razvijati nepravilno i sa problemima. Kao bonus, uz disbalans ces, verovatno, dobiti i alge.
Profito sa CO2 ce samo prolongirati, odnosno odloziti, ovaj scenario.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je to novi aq?
Ako jeste da li ima hranljivu podlogu?
Ako ima, narednih par meseci ne moraš da dodaješ ništa.Redovno održavanje aq.
ProFito može bez Carboa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde pomagajte ljudi akvarijum je u planu pa da mi kazete sta je bolje da kupim kad se razlista da imam.Dodajem CO2 obavezno i sta moze uz to da ne pravi disbalans?Carbo,ProFito ili nesto trece.....Nikad nisam dodavao mikro i makro elemente samo co2 i biljke su se bas lepo razlistavale......Ovo mi je prvi put da dodajem mikro i makro elemente pa zato pitam (ili ako znate neku diy varijantu) jer nemam sad bas toliko vremena da se brinem za biljke pa bih da malo hemije pomogne za razlistavanje...Pomoc Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LakiNena ::
Ajde pomagajte ljudi akvarijum je u planu pa da mi kazete sta je bolje da kupim kad se razlista da imam.Dodajem CO2 obavezno i sta moze uz to da ne pravi disbalans?Carbo,ProFito ili nesto trece.....Pomoc

Ukoliko nemas mogucnosti da sam nabavis komponente za pravljenje prihrane makroelementima, kontaktiraj nekog ko pravi ovu prihranu.
Mozes kupiti Easy Life Nitro i Easy Life Fosfo, pa kombinovati sa ProFito-m.

Nema reklamiranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili da prosto uzmem Carbo i ProFito?Sta je najbolje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@LakiNena
Vidim da si dosta aktivan na ovom forumu, što je po meni za pohvalu.Razbijaš monotoniju.Daješ dosta saveta i postavljaš mnoga pitanja.Ali..ali.., na ovu temu, izgleda nisi dobio zadovoljavajući odgovor.
Možeš preko PP-a da mi pošalješ žicu, ili pitanje, ja ću ti odgovoriti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life algexit sputnik8 Hemija 6 Čet Nov 15, 2018 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life EasyCarbo viola Hemija 18 Pet Feb 02, 2018 10:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License