Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nachin hranjenja ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako... U akvarijumu imam 60tak ribica, uglavnom srednje zone i povrshine, tako da kada ubacim hranu uglavnom one pojedu sve, za coridorase jako malo ostane(7-8coridorasa). Pa sam neshto gledao shta, kako... i na kraju posuo malo hrane u filter, komora u kojoj je pumpa. Hranu je pumpa savrsheno nanela svuda po akvarijumu, i na dnu , sredini, povrshini, bash svuda. E sad, ne znam nachin rada pumpe, mozda dodje do zachepljenja? Shta mislite o ovome i ako imate koji savet kako da malo vishe hrane dospe do dna, a da pritom ne ubacujem preveliku kolichinu hrane... Pozdrav. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 4:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskoristi 2 vrste hrane: neku lisnatu za ostale, a za cory neku hranu za ribe dna. Pa dok se ove maju sa lisnatom, da cory navale na svoju. Pumpu bi mogao i da isključiš dok traje hranjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takvim načinom hranjenja ribica samo ćeš pokvariti pumpu i sniziti kvalitet vode u akvarijumu. Hrana se mnogo usitni, pumpa je razbaca gde treba i gde ne treba, pa ribice i ne mogu da je pojedu, a raspadom hrane u vodi dolazi do pada kvaliteta vode. Koriji, ako su baš gladni, doći će do nje i ako je na površini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da kupiš granulice koje tonu na dno. Ja sam kupio kutijicu (platio sam je 60 dinara na ulici) i ne znam da li ću je potrošiti pre nego što joj istekne rok.
Kao što je rekao Pallmall, takvim načinom hranjenja ćeš samo sniziti kvalitet vode.

A mogao bi korijima s' vremena na vreme da skuvaš krastavac ili neko povrće i postaviš na dno, pa da se malo zasladi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacujem svake nedelje povrce, oni se muvaju oko njega ali ne znam da li grickaju... Ja svoje ribice hranim mix hranom, tj kupljene 3-4 vrste i sve to pomeshano u jednoj tegli. Ima sitnijih granulica, lisnate i malo krupnije, ali verujte jako malo stigne na dno... Je l' jedu oni spirulinu? Ona hrana shto izgleda kao tableta.

Ovaj, pumpa nije nishta usitnila, samo je nanela po akvarijumu... Imam dosta chistacha tako da mislim da skoro nishta ne ostane za bacanje... (Amazonci, mazijski puzevi, coridorasi). Ali ok, probao sam, delovalo je ok. Dobro da sam pitao inache bi se pumpa pokvarila... Razz Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spirulinu jedu svi, čak i ljudi. Smile
Moje tabletice jedu i koriji dok nema ancistrusa u blizini. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super, josh samo da nadjem spirulinu. Gde se ja snabdevam nema... Ali naci cu. Hvala na info's! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jocika
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2011
Poruke: 42
Lokacija: Šid

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi nam Vlado rekao kakvu pumpu imas? Ako je vazdusna njoj ne bi trebalo da smeta, ali ako je potopna motorna onda je bolje da to ne radis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam bacala crnu granullu dok nisu pocele da ribe srednjeg sloja jedu i tu granulaciju. Onda sam presla na tablete neki mix , ima u kuutiji crvene zute i zelene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlado ima jedna fora koju ja radim sa hiruskim rukavicama.....Nadji jednu skoljku malo vecu i u nju ubaci hranu (kod mene su granulice),prekrij hranu sa par zrnca sljunka i stavi jednu vecu porciju zbog vise korija i ancija.Koriji ce proci tuda,namirisati hranu,otkotrljati to kamenje i bice siti!A anciji ce da ih provale i cim vidis da su se koriji sklonili baci malo hrane Ancijima....Svi ce da se naviknu i svi su srecni!Pozzz Vlado
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene je problem sa coridorasima imam ih 5 u akvarijumu ali kad bacim hranu ove druge ribice pojedu skoro sve a njima nista ne ostane , davao sam im granule za diskuse , listice i granule koje tonu na dno ali nista ne stigne do dna i ono malo sto padne na dno ribice velike se spuse rasteraju ih i pojedu im hranu Sad

A oni gradjeni ko manekenke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ovaj moj nacin.Imam i Skalara velikog kod mene i ne vidi hranu a koriji sve srede.Moras to sa hiruskom rukavicom nema sanse da sama tone jer ce ribe videti i pojesti....Imam korija Rondu (nazvao sam je po crtacu Pingvini sa Madagaskara iz detinjstva...) koja ima 8cm i jede po 20 granuli na dan!Bas se dobro uklopila!Veruj mi,probaj slobodno moje ribe evo ciste i zive su i zdrave Smile Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok videcu neshto tako da uradim, tnx.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako sam ja reshio problem hranjenja coridorasa. Smile Vrlo jednostavno... "cale, imam problem, nmg da nahranim ribice koje su na dnu ove gore sve pojedu pre nego padne dole. Cale: Napravi kuglice od hrane. The end." ...

Bilo kod pecarosha da pitate, reci ce vam isto... Ja sam zaboravio da je cale stari pecarosh i eto tek sad ga pitao...

Image

Image

Pre 5 min sam ubacio 2 kuglice, savrsheno se pokazalo. Ove krupnije grickaju i komadici padaju sa strane, coridorasi sve pokupe i milina!
'Fala cale! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo osvežimo temu, ovom spravicom ja hranim corije

Image

Pozrebno je:
-najmanji levak (prodavnica plastike)
-providno crevo (buvljak)

i eto hrane na dnu kod corija, nikad nisu gladni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License