Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi koraci ka savrsenstvu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravim akvarijum dimenzija 100x40x50 (d*s*v).
Koje mi je osvetljenje potrebno?Koliko vati moraju lampe biti?
Koji mi filteri trebaju i koje pumpe za tih nekih 180-190l vode u njemu?
Koji je grejac najbolji i koji zadovoljava tu kolicinu vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 7:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Zavisi sta ce biti u akvarijumu.
2. ------------ | | -------------.
3. Bilo koji kvalitetniji, odgovarajuce snage, recimo u rangu 150-300W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu litrazu minimum 100W osvetljenja. Ima dosta na forumu o tome.
Racunaj neku potapajucu pumpu od 800+ L/h. Ja bi ti toplo preporucio spoljasni stakleni filter. Ponovo, ima dosta na forumu o tome.
Za tu litrazu + filter spoljni, grejac od 300W. I ponovo, Smile ima dosta o tome na forumu.
Uzivaj! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da ubacim:
- Ajkulice(silver shark)Balantiochelius melanopterus. Naravno to je jedno od pitanja takodje.:- Sta se slaze sa njima?Da ne bi doslo do pokolja.

-Nesto bilja,koje ne buja puno jer nemam bas toliko vremena da bih ga bacao na podvodnu poljoprivredu(10-12 casova sam na poslu).

-Da li kod stedljivih sijalica za tih 100w obracam paznju na zamenjenih 100w t.j. jedna sij. od 20w? Ili mi je potrebno 4 sijalice od 25w(koje su ustvari 500w)?????

-Od cega se sastoji spoljni filter(Osim stakla i silikona)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu ti reci sto se tice ajkulica. Zanimljive su ribice, ali je ljudi sa ovog foruma generalno ne preferiraju. Mada, javice se vec neko ko ce ti reci sve o njima.
Nijedna biljka ne zahteva svakodnevno odrzavanje. Ja uz svoj aq nisam i po mesec dana, pa se vrlo brzo sredi sve sto je preraslo.
Nebitna je da veca vrednost. Gledas manju. Dakle, u tvom slucaju, 4x25W.
O ovome stvarno mnogo ima na forumu. Potrazi malo. Ukratko, sundjer, biokugle, keramicki prstenovi itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na strpljenju Y2K986. Vec par godina planiram da oformim jedan dobar akvarijum,medjutim ne zelim da to bude neki krs od 50-100l. Izvinjavam se svima koji imaju akvarijume ove zapremine,nisam nista lose mislio. Svaki je lep na svoj nacin,ali ja vise volim vece.

Tako da cu dosadjivati vama iskusnima neko vreme dok ne naucim bar jedan deo onoga sto vi iskusni znate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu. Smile
Svi mi smo bili u situaciji u kojoj si ti sad, samo pojedine kolege ponekad na to zaboravljaju, tako da nemoj da im zameris.
Slobodno pitaj sve sto te zanima, mi cemo pomoci koliko mozemo. Nijedno pitanje nije glupo ili suvisno.
I da, uvek koristi pretragu. U vecini slucajeva je brze resenje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2011 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvog je kvaliteta atman oprema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta s obzirom na te tako visoku cenu. Ja imam dve vazdusne pumpe, jednu potapajucu i grejac od Atmana i nemam zamerki. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi put-Ciklidi Trifke98 Početak u akvaristici 4 Sre Mar 17, 2021 9:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License