Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koliko stavljam soli u avakarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas bih voleo da vidim tu tvoju guppy od 12 cm... nemoj sad bas da preterujes Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 12:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale_ ::
bas bih voleo da vidim tu tvoju guppy od 12 cm... nemoj sad bas da preterujes Smile


Pročitaj još jednom. Smile
Rekao je da su preci gupika živeli u slanoj vodi i tada su bili veličine od 12 cm. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 4:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cemu tolika diskusija oko kuhinjske soli... Vratite se na sredinu prve strane i videcete da ja Sale_ iz Kikinde objasnio sve sto je trebalo da se objasni....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
sale_ ::
bas bih voleo da vidim tu tvoju guppy od 12 cm... nemoj sad bas da preterujes Smile


Pročitaj još jednom. Smile
Rekao je da su preci gupika živeli u slanoj vodi i tada su bili veličine od 12 cm. Smile
pozdrav lepo citajte ne zurite lepo sam rekao da preci gupija su ziveli u slanoj vodi i bili su 12cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan D




Registrovan: 20 Okt 2011
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekada , kada sam se ja bavio akvaristikom , onako amaterski , sredinom devedesetuh godina , stavljala se 1 kasicica soli na 10 l vode radi preventive i zastite od pojedinih vrsta parazita !!!!! fish Ne znam , mozda se do sada nesto promenilo !?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 2:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se i dalje praktikuje, doduse u manjoj meri. Danas ima mnogo preparata za prevenciju, tako da se so izbacuje iz upotrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LAKI7
Akvarista



Registrovan: 29 Jul 2011
Poruke: 73
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u nekoj knjizi za pocetnike u akvaristici procitao da teba staviti kascicu soli na 10 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, sve zavisi od ribica u akvarijumu, ali so je vrlo korisna i kao sto rekose pre mene preventivno deluje a mogu licno potvrditi da deluje i ukoliko zagusti Smile

Recimo kod prenaseljenih akvarijuma so moze pomoci i sreciti kojekave gluposti neki izvestan period dok se broj ne smanji, takodje kod ceskanja iz nepoznatog razloga,..

Dakle preporuceno, a kolicina, ja eto cisto stavim na 200l dve supene kasike soli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, sto bi se reklo skolski ide 1 kafena kasikica na 10 litara. Mislim da je to malo vec prevazidjeno i da se sad so koristi vise radi preventive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2011 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki sam protivnik upotrebe soli u akvaristici reda radi, cak i u akvarijumima u kojima ima samo riba. Narocito me cudi da niko od ovih koji zagovaraju 'preventivnu' upotrebu soli nije naglasio da to ni slucajno ne treba raditi ako u akvarijumu imate biljaka i zelite da ih zadrzite.
Jos jedna stvar vezana za tu 'preventivu' na koju se toliko pozivate... Preporucene koncentracije soli (cuvena kasika na 10l) ne mogu da ubiju niti jednu vrstu ektoparazita od kojih zelimo da zastitimo nase dragocene ljubimce, za to se mogu koristiti kratkotrajne slane kupke u kojima koncentracija NaCl visestruko premasuje ove 'preventivne'. Sa druge strane, za takve probleme danas su siroko dostupni lekovi koji ce problem resiti mnogo brze i bezbednije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao bih samo da Corydorasi i vecina Tetri ne podnosi so.

Batalite so, so je za ribu u tiganju.

Najbolja prevencija je da imate adekvatnu filtraciju neprenaseljen akvarijum, i ako redovno odrzavate akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaklučak bi bio da ne eksperimentišete, ukoliko ne znate šta radite.Sigurno vam ne treba.
Možda odgajivači u nekim situacijama, i kao lek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodajte so samo ukoliko zelite da napravite morsku ili sa manje soli brakičnu(bočatu) vodu

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bo%C4%8Data_voda

Od ovake vode se može napraviti biotop. Mozda neko i pokusa,pa da spomenemo i tu opciju, ali to nema veze sa ovom besmislenom preventivom koja se spominje.

npr http://www.youtube.com/watch?v=4eAVW2OWx0Q

ukucajte jos po youtube-u "Brackish water aqaurium", mada ja ove ribe kod nas nisam vidjao, osim molija...

Water salinity based on dissolved salts in parts per thousand (ppt)
Brackish water (0.5-30) Saline water(30-50) Brine (>50)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krsta88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Mar 2015
Poruke: 4
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svake nedelje kada sam menjao 30-50% vode dodavao sam 2 kafene kasicice soli u aq. To radim otprilike mesec i po dana. Rezultat toga je bio da su mi uginula 2 ancija( pretpostavljam da je zbog soli, jer nisu imali nikakve znake da su bolesni od necega) i biljke nisu nikako napredovale, dok ostalim stanovnicima aq nije nista smetalo. Sada moje pitanje je da li ce se nesto desiti ribicama (barbusima) koje cuvam ukoliko naglo prestanem sa dodavanjem soli? aq je oko 40L a i danas sam dobio dva ancija pa ne bih da dozive sudbinu predhodnih. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu od soli sigurno uginuli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koliko nas ima Wistler94 Razno 0 Sre Sep 23, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko dugo da gori rasveta Stefans Rasveta 19 Pet Nov 16, 2018 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka koliko vode ide na jednu ribicu velic... andrija88 Početak u akvaristici 3 Ned Apr 15, 2018 10:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko zenka borca moze porasti? andrija88 Ribe 0 Uto Apr 03, 2018 5:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Upotreba soli tomica Bolest 2 Čet Sep 28, 2017 9:34 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License