Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
niniva




Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim vas da mi pomognete. Kupili smo akvarijum cerki za rodjendan i nemam puno vremena da ga formiram. Pokusavam da iscitam sto vise tekstova, ali vreme mi predstavlja problem, pa moram ovako da vam se obratim.

Naime, akvarijum je sledecih dimenzija: 43x21x26
Jedan prodavac nam je ponudio da nam da vodu iz akvarijuma u toj prodavnici, samo da donesem balone i kaze da onda odmah mogu da ga formiram a da ne cekam 21 dan. Da li je to tacno?

Sledece sto me interesuje:

1) Kako da budem da sigurni da baloni od 5l u kojima bi donela vodu budu cisti da ne ugroze ribice?
2) Gde mogu da nadjem najjeftinije sljunak sitni da nadjem u Beogradu? Da li mogu sa Ade da donesem ili sa reke i kako da ga pripremim za akvarijum?
3) Koliko mi kg šljunka treba za tu zapreminu?
4) Koliko je optimalno ribica da bude u akvarijumu (planiram biljke)?
5) Koja kombinacija ribica je lepa? Prelozite mi dve kombinacije npr. za 10-tak ribica. Meni se svidjaju neonke.
6) Gde mogu u Beogradu da kupim najjeftinije ribice?
7) Koje biljke i gde su najjeftinije?
Cool Da li ove ima neko ko poklanja pelcere biljaka ovde na forumu?
9) Kakvo osvetljenje mi je potrebno za akvariju mojih dimenzija?
9)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 4:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1 - Zavisi sta je bilo u balonima.... U svakom slucaju svaki balon operi sto toplijom vodom pre nego sto u njega sipas vodu za akvarijum...

2 - preporucujem ti kupovni pesak, mnogo je lakse spremiti ga za akvarijum, odnosno samo ga treba oprati, dok pesak iz bilo koje reke moras da kuvas... Sto se tice cene, nemam pojma...

3 - mislim da ide kg peska na 10 litara vode, mada mozda gresim, ne to ce ti verovatno bolje odgovoriti neko drugi...

4 - opet zavisi koje ribe planiras da stavis u akvarijum... Ovo nije neki "izlizani" odgovor, vec je jednostavno tako, ako planiras samo neonke (i njima slicne)... pa mozes da ih stavis i 50 (karikiram)... Zavisi prvo koliko vrsta, kojih vrsta... bla, bla, bla....

5 - Mhm... pazi ako planiras neonke, ili kraljevske neonke, moras da uzmes u obzir da su to jatne ribe i da je suludo da za toliki akvarijum uzimas manje od 20 komada... Uz njih svakako idu rodostomusi, americki patuljasti ciklidi.... (haracin, coa i mnogi drugi koje sam zaboravio Smile ce ti ovde pomoci daleko vise od mene)

6 - NIKAD, ALI NIKAD nemoj da kupujes najjeftinije ribe, veruj mi, da to na kraju bude najskuplje... Kupi kvalitetne ribe, pa sad, ako i das malo vise novca, isplati se... (ribe nece uginuti, nece se razboljevati....)

7 - da da

8 - verovatno da ima... Ako dodjes do Cacka, dobijas par pelcera microsoruma i cryptocoryne affinis

9 - zavisno od biljaka koje stavis unutra, posto razlicite biljke imaju razlicite potrebe za svetlom... Tako daaa....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niniva




Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

diefaust ::
1 - Zavisi sta je bilo u balonima.... U svakom slucaju svaki balon operi sto toplijom vodom pre nego sto u njega sipas vodu za akvarijum...

2 - preporucujem ti kupovni pesak, mnogo je lakse spremiti ga za akvarijum, odnosno samo ga treba oprati, dok pesak iz bilo koje reke moras da kuvas... Sto se tice cene, nemam pojma...

3 - mislim da ide kg peska na 10 litara vode, mada mozda gresim, ne to ce ti verovatno bolje odgovoriti neko drugi...

4 - opet zavisi koje ribe planiras da stavis u akvarijum... Ovo nije neki "izlizani" odgovor, vec je jednostavno tako, ako planiras samo neonke (i njima slicne)... pa mozes da ih stavis i 50 (karikiram)... Zavisi prvo koliko vrsta, kojih vrsta... bla, bla, bla....

5 - Mhm... pazi ako planiras neonke, ili kraljevske neonke, moras da uzmes u obzir da su to jatne ribe i da je suludo da za toliki akvarijum uzimas manje od 20 komada... Uz njih svakako idu rodostomusi, americki patuljasti ciklidi.... (haracin, coa i mnogi drugi koje sam zaboravio Smile ce ti ovde pomoci daleko vise od mene)

6 - NIKAD, ALI NIKAD nemoj da kupujes najjeftinije ribe, veruj mi, da to na kraju bude najskuplje... Kupi kvalitetne ribe, pa sad, ako i das malo vise novca, isplati se... (ribe nece uginuti, nece se razboljevati....)

7 - da da

8 - verovatno da ima... Ako dodjes do Cacka, dobijas par pelcera microsoruma i cryptocoryne affinis

9 - zavisno od biljaka koje stavis unutra, posto razlicite biljke imaju razlicite potrebe za svetlom... Tako daaa....


...jhvala ti puno na odgovoru. Daleko mi je Čačak. Ali hvala na odgovorima i vremenu.
Šta kažu ostali članovi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Dobro ih operes. Sigurno neces koristiti nesto u cemu si drzao naftu ili slicno, koristi one za vodu za pice.
2. Obzirom da je akvarijum jako mali, ne isplati ti se kopanje/kradja... Smile Idi u prodavnicu i kupi podlogu koja ti odgovara.
4. 10-20 nekih sitnijih, uz dobru filtraciju.
5. Ako ti se svidjaju neonke, kupi njih, svidece se i cerki.
9. Najjednostavnije i estetski najprihvatljivije je, obzirom na kratak rok, da kupis gotovo rasvetno tela sa fluorescentnom lampom reda 15-ak W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niniva




Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupila sam neonku za akvarijum 10w 338mm. Nigde ne mogu da pronadjem nosac za nju Sad Jel imate ideju gde da nadjem i koliko kosta?
Ili jos bolje, sta mi je sve potrebno da napravim osamidrzas za neonku koji bi smo pricvrstili za cev presecenu na pola (plasticnu)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Najbolje je balone uzeti od Kupovne vode za pice , ako je od necega drugog ,zavisi od prethodne tecnosti nacin pranja. Moze biti blago ispiranje do sone kiseline.

2.Najjeftinije je da ti neko donese na vrata i pokloni. Prvi manji trosak je sa neke separacije.Ja nisam nista posebno pripremala sa stovarista pesak , u kantu pustim crevom vodu i polako mesam da prljavstina koja pliva izadje, to je sve pre nego ga ubacim, zadnjih 10 godina nisam nijedan problem imala kod tako pripremljene podloge.

3.Kilogrami ti nisu u akvaristici merodavna mera,uglavnom se sve izrazava u Litrama (l) dakle za tu povrsinu za sloj peska od 3,5 cm koliko bi bilo dovoljno za sadjenje biljaka treba 3.16 litara podloge

4. Optimalno ribica za tu litrazu 10-15 Neonki ( malo je diskutabilno to pitanje)

5. Crne i Kraljevska neonka. Gracilisi i Crne neonke. Razbore i Filigere. Filigere i Serpe...i jos puno kombinacija iz porodica tetri , razbora , duga...

6.eeee...kad bi ti to rekla...Wink)

7.Izbor biljaka je individualna stvar i to moras sama , uglavnom se svodi na probu vise razlicitog bilja pa se ostavi par vrsta koje se pokazu u najboljem svetlu. Moja preporuka je Rotala rotundifolia , ima sitnije list,tako mali aq cini vecim i nije preterano zahtevna. Najjeftinije....opet eeee...probaj na forumu da potrazujes ako neko ima viska ili vec neko nudi sam viskove.

8.Bilo je i takvih,ne znam sad

9.Cev si kupila vec, ako se ne razumes oko struje nemoj NIKAKO ca cackas sama...moj predlog je da kao ja kupis pivo i dobro ga rashladis , a neki majstor ce se vec naci.

9) Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License