Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pazite STA kupujete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ima toga svuda, evo ovde kod nas krenes redom u zoo shopu na polici i ide zelena, plava ,zelena,plava voda... i skoro niko nezna da je od leka...
naravno sve se prodaje.

Dok recimo nigde nisam video bolje odrzavane prodajne aq od pet shopa "guppy" u lazarevcu. Totalno realno u svakom smislu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 4:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 07, 2011 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A meni se desilo uzmem trihogastera 4 kom. i trazim mu ancistrusa uz to on mi daje plekoa i kaze da je on napravio ovu vrstu ribe da je to veca varijacija ancistrusa!!!!Cuvajte se pocetnici!
I jos jedno prodaje mi neku morsku ribu i tvrdi da je Diskus!I jos jedno nadjem infekciju na gupiki to je bilo pre jedno 3 nedelje odem u radnju i trazim mu Sera Bactopur a on me pita za koju ribu ja kazem za gupiku a on me lozi da je to slab lek za nju da je to za malce!I ja uzmem trazio mi je 300din za to reko aj da vidim sta mi je uvalio,sipam prvo u vodu bez riba i vidim nista se ne desava i odvojim gupiku i ubacim taj lekic kad ono sutra voda skroz zuta!Gupika vec istrulela!!!Koje li je crkotine smucko u taj lek?!
Pazite se pocetnici!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 29, 2011 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav.zato kupujte od odgaivaca ribice i necete imati nikakvih problema i dobicete i neku ribicu gratis i plus kafu ako pijete ili sok sa domacom rakijom i kvalitetnije ribice i upola jevtinije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem i ja na pricu o pet centru... Gotovo svaki put kad sam bio bilo je mrtvih riba u akvarijumima, cesto bude i akvarijuma koji su u karantinu, a da ne pricam o tome da osoblje nekad moras da cekas i po 15 minuta... Cene su im visoke, a ne nude bas mnogo. Takodje deru i za biljke koje cesto nisu u dobrom stanju, a definitivno ne vrede toliko. Prodaju naravno i terarijumske kao akvaristicke. Evil or Very Mad

Imam jos jedno lose iskustvo sa prodavnicom u tc konjarnik. Mozda neko zna ko je odavde... Na stranu to sto je prodavac bio ljubazan i druzeljubiv, prvo sto sam primetio kad sam usao je smrad prljave vode. Onda sam video nekoliko poluosvetljenih akvarijuma sa prljavim staklima iza kojih se moglo nazreti da nesto pliva... Bilo je nekoliko uobicajenih vrsta riba, al nisu bas delovale presretno. Lik nije ni znao mnogo o tome sta ima. A bilo je i nekoliko natrulelih biljaka u ponudi. Samo sam se okrenuo i otisao napolje, ko zna cega sve zlog nema u toj bari. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ovom forumu sam pisao da kupih grejac koji nevalja, pa odem ti ja u radnju da zamenim kad prodavacica zovne gazdu, razmenimo mi par recenica da ja nemam pojma o el.uredjajima i da sam ga ja zaj.....o, na to cu ja njemuda sam bio poslovodja prodavnice el. opreme i da sam usput el.ing i da mi zamene ili zovem inspekciju, na to on brze bolje vadi novi menja sve u moju kutiju (malo se odrpala od nosanja u jakni) pokvareni grejac satvlja u tu novu i vraca na policu da proda ponovo, nekog ce ubediti da ga je sje........o
U istoj radnji je RF bilje izgledalo ocajno (pola iskidano pola pojeli puzici)
i akvaristicke lampe su tamne na krajevima (koliko li je radila kod njega)

E onda odes kod odgajivaca koji ti proda 6 cory i 6 ancitrusa po ceni 2 +2 i jos spakuje 18 litri vode (iz akvarijuma gde su mu matice) spakuje kesicu Hrane i jos 8 ribica kao pilote
E sledeci put palim auto i odo 20 km opet kod njega (ja njemu namestim neonke on meni ribice) popijemo kafu dobijem savete i usput mi spakuje neki tester za vodu da mu javim stanje vode da se moze reagovati na vreme.
Inace mogu kod njega i menjati ribice ako mi se nesvidjaju ili ako su prerasle akvarijum i to samo ako su zdrave (zato mi daje tester preventive radi).

Meni je ova druga prica bolja a vama????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se i ja ubacim. Neki dan odem kod nas u gradu u jedan Pat Shop u kojem izmedju ostalog ima i ribica na prodaju negdje oko 15-20 akvariuma i svaki po 20-30L. Udjem ja u dio gdje su ribe i imam sta da vidim. U 3 akvariuma ancitrusi se zalijepili na mrtve platike na podu i srcu ih, i oko njih jos 4-5 mrtvih i polu mrtvih jedva mrdaju. A u drugom gdje ima oko 30-40 kom. Black Molly-a njih jedno deset pliva stvarno zivahno ali naopacke Question to mi bas i nije bilo jasno koji je njihov problem jer sam to prvi put vidio. Ne znam zbog cega tako plivaju al znam da nije dobro nikako. A o algama po staklu od akvariuma i prelivnim crijevima da i ne govorim. FUJ. I kad sam izlazio kazem prodavacici "zasto imate 10 mrtvih riba u akvariumu" to stvarno nije lijepo za vidjeti. I ona me zacudjeno pogleda i rece kao "mora da ih kolegica nije nahranila" i uze mrezicu i ode da ih vadi. LOL nasmijem se dovidjenja i prijatno.
Ali zato ima udruzenje penzionera akvarista u kojem ima jedan stari ciko akvarista godinama. Zamjena riba, savjet, odgovor na svako pitanje vode po 20- 30L voljan da za novi akvarium kada hoces da ubrzas cikliranje sve sto treba a i za duplo manje pare nego na drugim mjestima. I 1000% sve zdravo i regularno. Tu idem kad mi god nesto treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Homoerectus
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2011
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pet-centar na Nbgu ima veliki izbor opreme koja je verovatno skupa (kao i sve ostalo) ali je ima. Ja sam kupio sljunak za biljke granulacije 1-3mm jer nemam gde da ga nadjem. Kesa od 500g je 200 i nesto din. Pokuje ga neka Hrvatska firma, jbg Srbija sljunka nema Smile Evo ideje za novi biznis. I trazio sam mali difuzor za co2 ali oni imaju samo neki veliki od 2000 i nesto. Zna li neko gde mogu to da nadjem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Homoerectus
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2011
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chavke, i ja imam par odgajivaca gde nabavljam ribu, kako kazes uz kaficu i veoma povoljnu cenu, ali sa opremom su tanki. Kod svercera ili trgovaca samo svratim da vidim sta se desava. Njima je cilj da ribu prodaju pre nego im pojede mnogo hrane ili ugine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod pravih odgaijavca mozes da ides uslugu za uslugu.
On zna o ribi a ja znam o struji, on da ribu jer ga malo kosta ja svoje znanje i svima dobro.
Kod tragovca je drugacije on za pare gleda da se otarasi robe briga njega za ribicu samo daj pare (nisu akvaristi nego komercijalisti, cast izuzecima)
Usput ko nije procitao zakon: sva tehnicka roba spada u 2 godine garancije ako nije na garantnom listu drugacije navedeno, uz prilozen racun. Ako se prilikom prodaje izda samo racun podrazumeva se garancija od 2 godine. U suprotnom pretite inspekcijom pali garantovano (izuzev slucaja ako poslovodja nije neko ko ja sto sam bio 50% nije zvalo inspekciju - 49 % nije bilo u pravu 1% je izrazito bio ljubazan pa sam menjao robu i ako mu se nije samo boja svidela)
savet prvo ljubazno pa onda po tamburi samo nedajte da trgovac misli da ste duduci raspitajte se o robi pre vracanja na reklamaciju

Ako sam otisao u off izvinite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chavke ::
... na to cu ja njemu da sam bio poslovodja prodavnice el. opreme i da sam usput el.ing i da mi zamene ili zovem inspekciju, na to on brze bolje vadi novi menja sve u moju kutiju


Mr. Green

Biohazard ::
U 3 akvariuma ancitrusi se zalijepili na mrtve platike na podu i srcu ih


Haha, jel kao supu Very Happy

Nazalost tako je to po prodavnicama i malo koju mozemo phvaliti.

Jedna mala anegdota od neki dan. Svratio posle posla u jedan pet shop jer mi je trebalo par zenki gupika. Vidim dobili su nove, niju bas po mom ukusu odnosno one koje mi trebaju ali reko ajd da ne dolazim stalno samo da bih gledao uzecu nesto. I, tak orazgledam i vidim da bih mozda mogao uzeti koju. Najgore sto je prodavacica nova i da ne zna uhvatiti ribu a posto sam vec izgubio strpljenje ponudio sam se da je uhvatim na sta je odgovorila da je nova i da mora svakako to da nauci. Malo mi bilo zao sto je cimam da juri bas tu ribu ali jbg tu zelim da platim. Posto ja pametnjakovic nisam prekontrolisao sta je uhvatila kad sam izbacivao ribe vidim da je uhvatila skroz desetu koja mi se bas nikako ne uklapa u ono sto hocu. Da idem tamo zbog jedne ribe i da ispadnem smesan i da posle pricaju o meni je glupo. Bes ga, necu propasti zbog toga.

Zato dobro treba gledati sta se uzima i prekontrolisati sta vam je u kesi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2011 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smeh Srcu, srcu bas kao supu jos mu je kasika falila smeh cucla, dudla, itd. smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka pazite... Raka Početak u akvaristici 11 Sub Sep 10, 2011 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License