Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pregrada za borca? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi posto kupujem nov akvarijum za malisane 40litra hocu ovaj stari da pregradim za muzjaka i zenku borca? e sad kom da napravim vecu pregradu ili je nebitno? drzao bih jednu zenku i jednog muzjaka samo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najpravednije je da imaju pola pola.Lepa ideja.Jel bi ti to da ih drzis ili da napravis pregradu da mogu da vide jedno drugog za mrest?Mozes da napravis ako si vest od mrezice za fasadu pa bi mogao samo jedan filter u jednom delu,ili pregrada od pleksiglasa ili stakla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u 40 litara pregradio, 2 muzijaka i 3 zenke...
posto muzijake u pet sopovima drze u casama od 2 dl, mislim da mu je 12 litara koje sam im dodelio luksuz Wink
a sredisnji deo od24 je za zenkice ipak ih je vise...

evo kako sma ja resio pregrade
http://www.akvarijum.org/forum.....011327.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo nsmali!Evo pogledaj kako treba...Jesi li lepio mrezicu silikonom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo nsmaili lepo osmisljeno!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na vrhu i dnu sam naneo silikona direktno na mrezicu, da se ne bi rascvetala, a sa strana sam je pricvrstio na one drzace sa zidnih kalendara i tu sma malo ojacao silikonom da se ne bi izvukla mrezica...
inace pregrade sma napravio tako da se mogu izvaditi, nisu zalepljene za akvarijum... nego imaju drzace zalepljene koje drze tu mrezicu i plastiku...

http://www.akvarijum.org/forum....._mreza.jpg

http://www.akvarijum.org/forum.....20drze.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LakiNena
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jul 2011
Poruke: 297
Lokacija: Srbija,Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepo odradjeno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se ovako tako cu i ja nesto da uradim potrebno mi je da se vide jer hocu da ih mrestim tu.. a zenkice sam naso po 100 din stvarno su puno lepe sledecom prilikom idem da kupim jos 2-3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ne znam odakle si, ali kupi ih sto pre!
ja sam ceo Novi Sad obisao, sve pet sopove, zvao telofonom, na buvlje pijace isao... i samo sma 3 nasao... dosta mi je, vise mi ni ne treba, ali ih je jako tesko naci.
i ja planiram da mrestim, ako bog da, samo zenke malo da porastu Very Happy
ajde odradi i daj slike, mozda cu nesto videti od tebe pa da popravim moje.
zajedno smo jaci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima ih i u ovom oko 10 gde sam ja bio takodje su male ali bas zanimljive videcu da ih uzmem vec sutra ako je toliko tesko da se nadju.. Wazi kad odradim sve postavljam slike..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U koliko želite da mrestite borce, želim vam sve naj bolje, ipak, bilo bi dobro da pre nego što krenete u celu priču (a ja iskreno želim da što više akvarista proba da izmresti ribe) razmislite o par stvari, kao prvo, uzmimo da mrest u potpunosti uspe i sve prođe kako treba, malci će za mesec-dva porasti, biće ih 200-300, za 2-3 meseca mužjaci će postati agresivni jedni prema drugima, gde ćete da odvojite 100-150 mužjaka? Čime ćete da ih hranite? Kako ćete i kada da menjate vodu? Koliko zasebnih pregrada imate? U svakom slučaju, mrest je kruna akvaristike i svi treba da se oprobaju, naj važnije je da detaljno proučite sve što piše u temama o mrestu boraca i da pitate sve što vas zanima i što ne znate, sigurno će vam pomoći iskusni akvaristi! Strpljenje je naj važnije, ostalo će doći samo po sebi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e o tome sam vec razmisljao... pogotovo o tome gde sa tolikim muzijacima!!!
valjda ima neki predlog..?
imam brdo tegli. ali to mi je nekako mucenje za ribice?
opet zenke mogu biti zajedno... to bar olaksava posao... imam i 2 kugle... ne znam, stvarno ima li neki predlog, znam da je rano pricati o tome, ali za par meseci taj problem moze da me nadje, muzijaci su odrasli, zenke su jos male, ne znam kada postaju polno zrele ali mislim da jesu u prvoj godini zivota?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi ih prodavao po akvaristickim radnjama a ako nista drugo onda bi i poklanjao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Sre Nov 02, 2011 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da... evo meni su muzijak i zenka skoro dva dana zajedno u 1 pregradi i nema nasilja i tuce, prosto za nepoverovati!!!
na zenki nema nikakvih povreda, da je odgrizeno peraje ili bilo sta, cak se ni ona ne plasi, pliva oko njega, otimaju se za hranu... ja ne verujem?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ich kod Borca BojanaP Bolest 4 Čet Mar 18, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License