Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc za japanku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam potpuno nova ovde i dosta sam citala sta pisete, a definitivno je bilo vreme da dodjem ovde i da se raspitam sta mi se desava sa japankom... Da li neko moze da mi da savet ili me uputi u promene koje se desavaju kod moje ribice...Ima 3 godine, pre godinu dana je bukvalno plivala ledjno i svakim danom sam mislila da je uginula ali onda pridjem i pipnem je i ona nastavi sa plivanjem najnormalnije, dok je do tada bila izvrnuta i bez pomicanja na ledjima, (trajalo mesec dana) pre par meseci je izgubila boju skroz...sad je bela... a sada u poslednja dva dana (sad sam jako zabrinuta) je na dnu akvarijuma, na jednom mestu, ne pomera se, i jako se naduvala (duplo joj je stomak veci nego obicno), a nije jela vec dva dana!!! Sta da radim? rekli su mi da je u pitanju mehur ali to ne zelim da prihvatim Sad(( Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2011 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije mehur jer bi tad ako ne pliva otplutala na povrsinu. AKo gresim neka me neko ispravi.

Jel izgleda kao da joj se krljust nakostresila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DA!!! Kao sto kazes, nakostresena, i na nekim mestima kao da je krljust zagrebana... Posmatram je i svaki put kad pokusa da krene na gore, samo padne na dno, bukvalno udari u dno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je trbusna vodenica koja se nazalost uglavnom zavrsava tragicnim krajem.
Mislim da bi sa eritromicinom trebalo probati "izvuci" ribu ali ne znaci nazalost da ce doneti rezultat jer je jedino u ranom stadijumu moguce izleciti ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Antibiotikom?? Ili nisam dobro nesto shvatila? pokusacu bez obzira na sve mozda usprem i sad...samo kako to da izvedem? u manji akvarijum da rastopim lek ili sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ovako kako je Bojan rekao.

Neka bude sama u akvarijumu kada budeš dodavala lek. Na žalost, ne mogu ti ništa dodatno reći u vezi doziranja, najbolje da sačekaš da se Bojan opet pojavi.

Možda bi bilo dobro da mu pošalješ PP. Njemu ili deak-u.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izdojiti ribu posebno, i ako se dobro secam odnos je 50 mg po litri. Jel postoji mozda neko uputstvo?
Riba bi trebalo da bude u toj vodi nekih 15-tak minuta i posle je vadis. Postupak ponavljas sutradan, znaci nova voda i nova mera eritromicina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane, da nije mnogo 50mg/l?

Da je čak i u samo 10l to bude 500mg što je i za čoveka od 70kg doza za 12 sati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bem li ga, pricam iz secanja jedne price starijeg akvariste. Mozda sam nesto pobrkao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lecenje eritromicinom protiv vecine gram-pozitivnih i nekih gram-negativnih bakterija itd: 250mg na 40 l akvarijumske vode. Tretman se moze ponoviti posle 24 casa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AAAAAAAAAAAAAAAAA moja je vec bila 15min na 500mg aaaaaa na 10l vode! Bojane Smile))) ali mogu vam reci kako sam je prebacila u vodu sa antibiotikom tako je pocela da pliva...mislim aktivnija malo bila...nije samo stajala u mestu, sad se malo krece pa cemo videti....sutra opet...ali smanjicu joj dozu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2011 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale jedno pitanje...mislis da dodajem svaki dan u akv. po 250mg ili da menjam svaki dan vodu? e nisam pametna vise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvaNS




Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginula je... Hvala svima na pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desava se...meni su skoro otisla 4 ancija, maticni par i jos jedan muzjak i zenka. Sve je to akvaristika!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to ulazi u iskustvo... Ja sam pocetkom godine zbog bolesti izgubio sve stanovnike akvarijuma, imao sam lep par botija, jednog ancistrusa kog sam kupio jos pre bombardovanja 99. godine,
i jednog poveceg torokatuma za kog sam bio vezan. I dan danas mi bude krivo kad ih se setim, al sta je tu je. Bar je japanka zivela bezbrizno svih ovih godina. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License