Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pitanja i odgovori Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pocetnik sam u akvaristici,akvarium sam napravio pre dva meseca a i slab sam sa kompjuterom pa me izvinite ako bude gresaka.jedan kolega me ubedjuje da uzmem diskuse,dok drugi kaze da su prezahtevni pogotovo sa temp.nek mi neko da misljenje svoje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi zu zahtevni ne samo oko temperature, nego i kvaliteta vode, i ishrana mora biti raznovrsna. Ako nemas iskustva u akvaristici uzmi neke manje zahtevne ribe, kao sto su zivorotke i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam 30 komada sto;SKALARA,RAZBORA,BOTIE MAKARA.....,NEONKA,BIKOLORA JOS IH NISAM SVE POPAMTIO POTRUDICU SE DA DO SUTRA NAJDE FOTO APARAT ISLIKAM INACE ZAPREMINA JE 140L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti ja da diskuse ostavis za neki drugi put dok ne naucis dosta toga. Citaj sto vise, pitaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velika ja fama oko drzanja discusa... Postoji samo par stvari koje se moraju ispostovati i prilicno ih je jednostavno gajiti Wink
- velicina akvarijuma (ne ispod 250, a sve preko je bolje)
- vec uspostavljena bioloska ravnoteza (korisne bakterije u filteru i nivo nitrata i nitrita na minimumu)
- temperatura (nikako ispod 28, najbolje 30)
- kiselost i tvrdoca vode (kisela i jako meka voda)
- sto cesca izmena vode (20% svaka 3-4 dana)
- "komsije" Smile (nije da ima previse riba sa kojima se mogu normalno gajiti)
Ko ima dovoljno novca i vremena da ovo obezbedi moze bez ikakvih problema da gaji ove prelepe ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 3:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska je sto si kupio makrakantu. Ona nikako ne moze u novi, neustaljen akvarijum, a i litraza je mala, tj. postace mala kada bude porasla oko 10 cm. Inace makrakante se obavezno uzimaju u jatu 3-5+ komada.
To ti nije bas super metoda sto nisi zapamtio cak ni imena riba koje si kupio. Pre svake kupovine MORAS da procitas nesto o ribi koju kupujes, i da se upoznas sa vrstom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj me obeshranjivati zola to sto nisam naucio sve o ribicama pre kupovine,rus mi dao neke pare nanadano ja sam resio akvarium i nov stap feeder posto sam ribolovac i tako je bilo.Ali zato viste tu,gde jaste pa cete me kroz svoje savete i sugestije nauciti mnogo toga bar se nadam.kad sam uzimao makrakantu rekli su mi za dubinu da joj treba minimalno 50cm a to imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za kolegu ribolovca i to fiderasa(i ja sam fideras vec 3 godine) Bravo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije botiji problem dubina nego duzina, posto moze da naraste i do 30-40 cm, ali raste sporo a moze da zivi oko 15-ak godina pa nema frke, barem za sada. Naravno ako prezivi posto je podlozna ich-u (bolesti belih tackica) ako se ubaci u nezreo akvarijum.
Mislim da je 30 ribica previse za ubaciti odjednom, pogotovo ako je akvarijum "radio" bez ribica samo jedan dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam hteo da uzmem diskuse,ali kad sam malo citao o njima odustao sam! ajde sto treba stalno da se menja voda i to po 50% bar dva puta nedeljno,ali moras da imas jos jedan akvarijum ili neko bure gde ces da pripremas vodu za zamenu koja mora da bude iste temperature,kiselosti,tvrdoce... tako reci kakvu vodu izvadis takvu moras da ubacis! a i sto rece diefaust mali je broj ribica sa kojima one mogu...na primer skalar bi se odlicno uklopio sa njima po izgledu ali on neke bolesti koje njemu ne smetaju nesto previse dok su za diskuse kobni! a i duzina akvarijuma mora da bude veca od 1m!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veliki pozdrav za kolegu kako:akvaristicara tako i ribolovca ,upravo sam se vratio sa krstenja,krstio sam nov SPRO DYNO FORCE 3,60m feeder i rolu DAIWA REGAL PLUS,samo sto je kuma bila mrsava mislim na ribu (bela). ja izlazim na Tisu a ti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na Gruzansko jezero na Moravu idem gore po Kajtasovu onda na Gajacki dunavac i tako dalje.Ja imam Spro Precision 3.90 tezine bacanja do 90 gr. i imam jednog teskasa za Moravu Robinson diplomat CS Matriks power fider isto 3.90 a bacanje od 50 do 180gr.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam da ce drug zola komentarisati i na ovo pitanje ali nauchicu ako budem pitao.ribice su iskljucivo amazonke video sam biljku pod imenom Rotala macranda jaka boja crvena pa mi se svidela pa neznam dal i biljke delimo po takvim vrstama i dal bi mogla sa amazonkama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su to ribe amazonke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo sam slikao akvarium,jako sam umoran sutra se vidimo postavio bih slike na ovoj temi ako nemate nista protiv?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanja u vezi Protein skimera - Peni... Peku Oprema u morskoj akvaristici 0 Pet Maj 10, 2019 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License