Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Odabir pumpe ( filtera) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je Atman filter At 102 sa protokom od 600l/h prejak za akvarijum dimenzija 60*30*35?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 12:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zIIp_024
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2011
Poruke: 74
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam da mozes i da uzmes slabiji. Nema potrebe da ti pice ribice po akvarijumu. Ja imam taj na 108 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da uzmes tu pumpu, al da smanjis protok na sto manji i da napravis neku vrstu spray bara da ti ribice ne bi letele po akvarijumu.
Ja imam isti takav u akvarijumu od 80L i lepo mi obavlja posao. Mozes naravno da uzmes i slabiju pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam neku pumpu At-f201. Uma dva dela sa drnim saundjerima. Da li je neko stavljao one keramicke perle ili neku drugu kombinaciju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan-Deki 1




Registrovan: 17 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomoc za pocetnika. Moze li mi neko reci kako funkcionisu tri unutrasnje pregrade za filtraciju akvarijuma i sta ide u koju pregradu od opreme?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2011 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez uvrede, ali koristi pretragu stvarno ima dosta o tome. A raspored cak mozes i sam da odredis po sopstvenoj zelji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2011 6:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da redosled slojeva nije proizvoljan. Filtracioni materijal bi trebalo da bude najkrupniji na pocetku niza a najfiniji na vrhu. Jedbino ne znam da li keramicke perle idu na pocetku ili na kraju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2011 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva pregrada taloznik ne ide nista, druga pregrada sa filter masom i treca pregrada cista filtrirana voda. Kod mene je sledeci raspored od dna ka vrhu : bio kugle, sloj perlon vate ( serine ), jedan tanji sundjer, ponovo sloj vate i na kraju deblji sundjer. Sundjer nisu oni za pranje automobila vec namenjeni akvaristici.
Opet kazem tako je kod mene i filtracija je odlicna, imas gomilu kombinacija procesljaj malo forum procitaj neka druga iskustva pa odluci kako ces ti uraditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan-Deki 1




Registrovan: 17 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2011 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informacijama. Tek pocinjem sa time pa bolje da pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License