Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy Life EasyCarbo vs puževi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Želeo bih sa vama da podelim moje iskustvo sa preparatom EasyCarbo. Verujem da ga mnogi koriste i da nemaju nikakve probleme, ali ja sam počeo da sumnjam da mi on ubija puževe. Ne bih ni sam poverovao u to da nisam na internetu pronašao slične slučajeve. Čak sam pronašao naslov da jedan lik ubija puževe sa EasyCarbo. Nego, da ja opišem moj slučaj.

Imam akvarijum od 32 litre, nekoliko vrsta riba (nisu bitne u ovoj priči) i od puževa imam malezijske i barske. EasyCarbo koristim par meseci (čak za nekih 20% ga manje sipam nego što piše u priručniku) i odprilike od tog trenutka primetio sam da mi se smanjuje broj puževa, a povremeno pronalazim prazne kućice puževa na podlozi. Nisam obraćao pažnju, sve do pre mesec dana kad više nisam imao ni jednog velikog puža (a imao sam možda 5 velikih malezijskih i 5 barskih). Sada kad sifoniram podlogu pronađem dosta malih malezijaca a okom mogu u akvarijumu da nađem po nekog malog barskog. I tako stalno pronalazim male a nigde nema velikih puževa. Nisam bio kod kuće nekih 10ak dana, tako da EasyCarbo nije sipan u akvarijum i primetio sam dva barska puža koji su koliko toliko porasli da se mogu primetiti.

Prestaću sa stavljanjem EasyCarbo do daljnjeg, pa ću vam javiti rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 10:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo opažanje.Ja lično nikada nisam ubacivao puževe.Pre par meseci sam preko nekih biljaka uselio barske.Ćerka mi nije dala da ih uništavam, pa sam njoj formirao jedan mali aq, u koji sam prebacio sve one koje sam mogao da "navatam".Kod nje su svi živi i rastu, a kod mene, gde ubcujem EasyCarbo je isti slčaj kao kod tebe Bojane.
Napominjem da nista drugo ne dodajem uvodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam imao takvih iskustava, ali me zanima? Imaju li puzevi dovoljno hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaju sigurno. Sitnih algi ima, bacam spirulinu i neke granulice za ancistrusa i poneki komadić lisnate hrane padne na dno, tako da isključujem opciju nedostatka hrane. Nestanak puževa se odprilike potrefio sa početkom korišćenja EasyCarbo, tako da...

U svakom slučaju, pratiću situaciju i za par dana ću obavestiti da li su puževi počeli normalno da rastu i žive bez upotrebe EasyCarbo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Misfit
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2011
Poruke: 26
Lokacija: Beograd,Cerak

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok sam imao samo jednog amazonca sunuo sam dozu koja stoji u uputsvtu,osrednji amazonac je poceo kunjati a za 2 dana i uginuo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 28, 2011 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sipam EasyCarbo vec mesecima i nisam primetio da smeta puzevima. Imam jednog amazonca koji uziva,
a pored njega je jos nekoliko obicnih barskih puzeva, i cesto vidjam njihove prinove. Takodje ne nalazim ni ljusture. Prvi put cujem... Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da podnesem izveštaj nakon pola meseca, počeli su da se javljaju pužići u većem (normalnom) broju i rastu i razvijaju se kako treba. Ne koristim više EasyCarbo, tako da je definitivno, u mom akvarijumu, on bio uzrok nestanka puževa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 7:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno, mislim sam da si uradio overdose ali vidim da si i manje od preporucenog dodavao. Korisna informacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi, Nerite, Dunavske Nerite dragang Tražnja 1 Sre Feb 16, 2022 3:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi Dunavske Nerite za ribice ili ... chaosad Razmena 0 Pon Maj 10, 2021 1:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License