Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aponogeton ulvaceus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2011 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvetak u razvoju!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2011 9:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2011 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je to prvi cvet imaš dve mogućnosti.

Da ga ostaviš da procveta, biljka će pustiti još cvetova. Kažu da nije samooprašiva, ja sam seme dobijao oprašivanjem sa cveta druge biljke. Dobio sam čak i hiljade mladih biljaka, ali oni jako sporo rastu, 3-5 godina da bi se dobila veličina biljke koja je u prodaji iz uvoza, pa se meni nije isplatilo da to čekam.
Cvetanje pokreće hormone u biljci i posle cvetanja ona ubrzo odlazi u mirovanje, listovi joj žute i otpadaju.

Ako zakidaš cvetne grane, sprečavaš redovni proces i odlažeš odlazak biljke u mirovanje pa će ti trajati duže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cestitke za cvet Bravo

Kod njega je bas prava steta ovo sto je RF rekao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 31, 2017 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze savet, da li se lukovica skroz zatrpava u podlogu ili treba da strci malo? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da nikog nema na temi, ali da pitam jos nesto za slucaj da neko vidi. Da li mu smeta strujanje vode, premestila bih ga u cosak ispod pumpe gde ulazi voda u aq? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Aponogeton madagascariensis Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Mar 12, 2016 1:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aponogeton Crispus ‘Red’ Tiger barb Biljke 10 Pon Jan 18, 2016 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aponogeton madagascariensis Dare021 Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Dec 06, 2015 7:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Aponogeton boivinianus Sale Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jul 22, 2015 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aponogeton cvetanje Flojd Biljke 32 Uto Maj 05, 2015 11:36 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License