Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi problemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre dva dana sam gormirao akvarijum sto je opisano u temi http://www.akvarijum.org/forum.....t7319.html ali jutros primecujem sledece:

Od tri gupike, jedan muzjak odrastao i tri male od mesec dana koje sam juce ubacio, jutros pliva jedna odrasla i jedna mala. Ono sto me najvise brine je to sto su i jednoj i drugoj repovi kao izgrickani. Ajd' sad ona velika je mogla onoj maloj da izgricka rep ali su male suvise sitne da bi odraslom muzjaku pogrickale 2/3 repa.

A mozda su i skupile peraja? Panj sam pekao u rerni i prao, doduse samo vodom iz cesme. Da je on zarazen verovatno bi se to sredilo ovim tretmanom.

Sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 9:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj da se isciklira akvarijum ? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, stavio sam EasyLife EasyStart pa sam mislio da ce to da ubrza. Generalno, sa te cetiri biljke koje imam i sa prakticno jednom odraslom ribicom, da li je moguce da nivo amonijaka i nitrita toliko naraste za 48sati da ribice uginu?
Ako je cikliranje problem, ikada mogu ponovo da pokusam da ubacim koju ribicu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Killer
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 8
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je prijateljski savet da sacekas da se akvarijum reciklira (bar 21 dan) pa tek onda ubaci ribice Laughing
Meni se sad ciklira 6 akvarijuma po 100l Very Happy prema tome znam koliko zudis da unutra ubacis ribice ali moras sacekati Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Nov 20, 2011 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam ovde nov, tako da nisam bas neko ko moze da ti kaze:"Uradi tako!" Ali mogu kratko da ti kazem sta sam ja radio pa pokusaj. U mom akvarijumu ima i zemlje u podlozi zbog biljaka pa sam tu zemlju "malo" propustio kroz rernu.Smile Pesak prorpran kompletno, kamenje bilo u sonoj kiselini, pa kuvano. Biljke sam sadio pre cikliranja i za sada nisu loše. Primenjivao sam u startu isto preparat za cikliranje ali sam ribice prve ubacio nakon petnaest-ak dana. Dva teleskopa i dve gupi. Za sada su super, i napreduju.
Sto se tice panja mislim da si trebao i da ga kuvas, bar sam tako citao ovde da vecina radi...
Moj postupak ukratko. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problemi sa Limunom sloboradov Početak u akvaristici 2 Pet Nov 10, 2023 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License