Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nova podloga u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako.Menjao bih podlogu u akvarijumu,stize mi jos jedan novi i onda bih na jedan posao radio.Treba mi neko da mi lepo ispise kojim redosledom da stavljam i sta ali je sigurno da će biti i kvarcni pesak jel sam ga vec narucio-Koja granulacija kvarcnog da bude itd,

Znači redosled stavljanja,materijal,veličina i misli da je to to.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 5:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo zavisi od novca, znanja, mogucnosti, dostupnosti, onoga sta ce biti u akvarijumu, strpljenja, vremena,...
Inertnu podlogu ljudi, uglavnom, stavljaju u granulaciji 3-4-5 mm, a sto se tice hranljive, to je vec ozbiljnija diskusija, pa daj sto vise detalja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sta trebam da dodam ja cu reci.Nije problem u novcu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiras dosta bilja, podloga moze biti:

prvo po po ivicama i uglovima krupan sljunak
prvi sloj 1-2cm zemlja za cveca pH 7
zatim mrezica za komarce preko
drugi sloj 1-3cm krupan sljunak 2-4mm
treci sloj 1-2cm sitan sljunak 0,5-1,5mm

Na primer....................
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Pr.Skiner pre nego sto stavi zemlju za cvece prvo da proveri njen sastav, i da je drzi par dana potopljenu u vodi i tek onda da stavi u podlogu, da ne bi imao kasnije problema sa amonijakom (pricam iz iskustva), ispravi me ako negde gresim. Takodje ja bih stavio mrezicu sa vecim otvorima da bi biljke mogle da se sade direktno u zemlju, npr mrezica za stirpor Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok kapirao sam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sastav zemlje ti pise na kesi u kojoj je upakovana, kako bi sam proverio njen sastav? Skinerove postove pratim i covek nepise tek onako. I sam je upozoravao da se sa humusom i zemljom netreba zezati, nego treba povesti racuna sta se radi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragan Trnavac ::
Sastav zemlje ti pise na kesi u kojoj je upakovana, kako bi sam proverio njen sastav? Skinerove postove pratim i covek nepise tek onako. I sam je upozoravao da se sa humusom i zemljom netreba zezati, nego treba povesti racuna sta se radi


E ovo je pohvala jedanput! Cool Very Happy
Hvala Dragane!! Wink

Naravno da se na treba zezati sa zemljom za cvece! Ali ima nacina da se ona kontrolise, tj.da se kontrolisu alge koje mogu buknuti za cas... Treba se u pocetku daleko cesce menjati voda u akvarijumu... Recimo 2x nedeljno 1/3 do 1/2 vode. Bujanje algi ce spreciti brzorastuce biljke ako ih bude dovoljno.
A mrezica ne treba da bude sa velikim otvorima!! Dovoljna je ona za komarce, posto se biljke ne sade u zemlju, nego u pesak/sljunak, a korenje- odakle se biljka hrani- samo prodje do zemlje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno cesta zamena vode u pocetku, dosta brzorastucih biljaka, odnosno uppsteno govoreci sto vise biljaka manje algi, kontrolisana rasveta fotoperiod. CO2 i nema frke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License