Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Propada mi bilje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 7:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 5 dana od od formiranja akvarijuma bilje pocinje da propada. Jutros izgleda ovako:

Image

Image

Image

Sta moze da bude uzrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 7:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja ti je hranjiva podloga?

Ako je nemas onda je to razlog najverovatnije zasto propada jel nema sa cim da se prehranjuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam, to je tacno. Sta trebam da radim a da ne moram da vadim sam pesak napolje? Akvarijum je u fazi cikliranja. Ova nana je na kamenu, nije u podlozi a iygleda mi da i ona propada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasveta? Velicina akvarijuma?...? Daj neki podatak, nemoj da si skrt na recima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo:
1. Sylvania GRO-LUX 15W
2. Arcadia Fresh Water 15W

Akvarijum:
60l, 60x35x30 (SxVxD)

Podloga:
Recni pesak, granulacija 2-5mm i kvarcni pesak granulacije priblizno 2-3mm. Ukupno 10-ak kg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 5 dana, ovo je normalno.
Emerzne biljke (tvoj limun) će uvek odbaciti emerzni list i krenuti sa novim podvodnim.
Čak i submerzno gajene biljke će na promenu vode odreagovati odbacivanjem starih i teranjem novih listova, kao proces prilagodjavanja novim uslovima.
Da li će uspeti da premosti ove promene, zavisi najviše od vegetativnog potencijala same biljke, tj od njenog kvaliteta uz uslov da su uslovi u akvarijumu u granicama neophodnog za tu biljnu vrstu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci li to da ce da prezive? Mislio sam da kupim jos neku biljku danas ili sutra pa me interesuje da li da cekam ili mogu odmah da kupim i posadim?
Takodje me interesuje da li trebam da dodajem neko djubrivo? Video sam neki preparat Tetra PlantaStart koji se postavi u koren biljke. Da li bi on ublazio taj sok promene akvarijuma?
Sta vi savetujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da prezive. Smile
Sacekaj da se bilje primi pa vidi kako ce da napreduje, kad se sadi nova biljka stari listovi uglavnom istrule i otpadnu, bitno je da novi listovi pocnu da rastu.
Ukoliko biljka ne napreduje ili napreduje veoma sporo onda je problem. Mozes ubaciti novu biljku, nece nista da joj bude.
A podlogu mozes da obogatis tako sto ces treset ili zemlju za cvece staviti u zensku najlon carapu i to postaviti oko korena biljke.
Mozes naravno da koristis i tablete proizvodjaca, mada ti je ovo jeftinije resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gurni u podlogu oko ili ispod korena po 5 zrna Osmocote-a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam PlantaStart juce kad sam kupio jednu biljku. Videcemo kakav ce efekat da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je bilje iz emerznog rasta , trebas vecu koncentraciju CO2 u vodi. Imas malo kolicinu bilja da bi krenuo sa hranom za biljke preko vode. Mozda kad bi uveo pps pro nacin doziranja mikro i makro elmenata ali da menjas vodu na 3 dana.

Za anubiu stvarno ne bi trebao da imas problema osim ako u vodi nema ni malo fofata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevima propada kicica gotika Ostali Stanovnici 4 Čet Mar 03, 2022 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Komplet bilje na prodaju Onix21 Ponuda 1 Pet Jun 04, 2021 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne kozice, ribice, puzevi, panj... LittleForest Arhiva Malih Oglasa 5 Čet Mar 26, 2020 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nezahtevno bilje !! Trifke98 Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 03, 2019 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bilje prednjeg i srednjeg plana Beograd popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 10, 2019 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License