Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 uginule ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je pumpa prejaka voda u akvarijumu ce previse cirkulisati, a to nije pozeljno. Pored toga ce jak mlaz vode smetati ribama, nosice ih po akvarijumu i ometati u normalnom zivotu. Tebi bi bilo dovoljno oko 150L/h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 4:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih hteo da se pravim pametan ali moras dobro da proucis na forumu rubriku za pocetnike. Posle dva dana citanja videces da ce ti mnoge stvari biti jasnije pa ces se i sam cuditi kako si postavljao tako trivijalna pitanja. Naravno, priroda je vrlo precizna i mudra i ako sve ispostujes, a vreme najvise, dobices dobre rezultate. Prouci sve dobro pa kreni a onda cemo da resavamo jedno po jedno u hodu. Dogadjaji u akvarijumu se ne smenjuju tako brzo da ne moze forum da ih isprati.
Vazno je da ne odustanes. I ja sam pocetnik, i ja pravim greske ali osecam veliko zadovoljstvo kad mi neko sa foruma pomogne.

Srecno i napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam svima ...travijalna ili ne pitanja su pitanja pa i ak o se ponavljaju meni licno ne smetaju ..muvam se jos po nekim forumima pa mi najvise ide na zivac kad se logaju da bi postavili oglas...elem danas sam svratio do prodavnice gde sam kupio akvarijum pa sam porazgovarao da zamenim za veci.(ako je moguce) inace sam iz Despotovca pa malo mucim muku sa svim tim jer toga nema kod nas..planiram da uzmem 60l akvarijum(jbg ovo sam trebao pre nego sto sam se upustio u sve ovo Laughing ) mislio sam da tu nema nikak velike nauke voda +akvarijum+pumpa+ribe i to je to greska no sta je tu je..da li je 60 l akvarijum dovoljan da mi ne zadaje prevelike muke kao pocetniku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Pa recimo da bi bio OK 60L. Ja sam isto kao i ti krenuo sa 35L i sledeci za nepun mjesec je bo 110L i ja prezadovoljan. Ako imas mogucnosti i malo veci bi ti bio jos bolji Smile al i to je OK u odnosu na prvobitni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako zvuci suludo ali sto veci akvarijum to je lakse odrzavanje. Smile Za pocetnike se i preporucuju akvarijumi od oko 100L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2011 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad sam pogledo na pumpi pise da je 350l/min...koliki akvarijum zadovoljava greska ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2011 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta pumpa bi bila dobra za akvarijum od 70-80L. Mozes i nju da koristis, nije strasno, samo joj smanji protok na najmanje
i napravi neki spray bar na kraju creva koje vraca vodu iz filtera da ti strujanje ne bi bilo previse jako i nosilo ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Čet Nov 24, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ahm..good u ponudi mi je od 80l tako da onda ona ostaje...cekam da dobijem taj pa se javljam
ja se izvinjavam svima ,iskusnim to deluje ko nista ..ali meni kao pocetniku je to komplikovano i zahvaljujem se svima koji imaju strpljenje za moje da kazem gluposti..cim dobijem akvarijum javljam se za dalje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2011 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo pitaj kad nesto nije jasno, tu smo da pomazemo. Smile Iscitavaj forum, maltene je na svaki problem vec odgovoreno, kad negde zapnes onda slobodno pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je moj akvarijum 90x40x50, kada sam ga doneo pre 2 meseca, bio "jao covecekoliki je, koliko vode tu stane, da nisam malo preterao", a sada je "HOCU VECI!! kako jadno izgleda spram onog od 300 litara sto sam video na netu Very Happy Very Happy Very Happy". Zato uvek ljudi uzimajte sto veci akvarijum, necete zazaliti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License