Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Proprzavanje aktivnog uglja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ringeee
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 48
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,zivim dosta daleko od Bg-a, i kada god odem,kupim aktivan ugalj..ali desi se da ne idem po 5-6 meseci i aktivan ugalj mi izgubi moc.Cuo sam da se proprzavanjem aktivnog uglja vraca i njegovo delovanje,da li je to tacno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 6:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je tačno, ali mislim da se to radi po određenim uslovima (određena temperatura, određen pritisak...).

Kako misliš izgubi moć? Aktivni ugalj bi trebao da bude u filter materijalu mesec dana, nakon čega treba da se zameni novim. Kad odeš do Beograda uzmi više pakovanja, ili to pakovanje podeli na manje grupe i svaku grupu drži u akvarijumu po mesec dana i zatim promeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj se koristi samo nakon tretiranja vode lekovima. Tj. koristi se kako bi ''izvadio'' lekove iz vode. Nepotrebno je da ti je ugalj stalno u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ringeee
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 48
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga uvek drzim u akvarijumu,a vadim ga samo kad tretiram lekovima..razlog zasto ga stalno drzim,kazu da ne dozvoljava da se voda farba,odnosno sprecava da voda pozuti.. to je sto sam ja cuo,a sta je tacno ne znam..Ma ako ne treba stalno da stoji utoliko bolje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haracin ti je rekao pravu stvar. Reci mi jel imas problema sa akvarijumom? Jel imas neobjasnjenih uginuca ribica ili ne?
Sto se tice obrade aktivnog uglja to u kucnoj radinosti mislim da ne moze da se uradi. Ali, da se konslutujem sa lepsom polovinom pa ti javljam kasnije tacnu proceduru. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa kolegama da u prosecnom akvarijumu, u normalnim uslovima, nema nikakve potrebe za stalnim prisustvom aktiviranog uglja.
Sto se tice regeneracije, postoji vise metoda, ali ni jedna nije nesto cime bi se moglo baviti u domacinstvu. Da ne pominjem da ti se ne isplati da se bakces time.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se i ja umesam. Kad budes menjao vodu u aq a da ti je u filteru ak. ugalj pogledaj dali je voda pozutela! A sto se tice ostalih komentara poslusaj i stavljaj gta u filter samo kad za to postoji potreba i sto manje hemije u aq. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ringeee
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 48
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Uto Nov 15, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice neobicnih uginuca.. ne znam ni ja.. akvarijum je star 15 god i uvek sam imao aktivan ugalj.Ribice su se razmnozavale,uginjavale itd.. kod gupija je svako uginuce neobicno.. kad pocnu da crkavaju.. gotovo je,a ne znam zasto.Ali se brzo razmnoze ponovo itd.. tako da nisam mario za to.
Voda jeste zuta kad se menja,ali sam mislio da bi bila mnogo gora da nije uglja.. nista me ne kosta da izvadim.
Ma nisam ja sad mislio da se bakcem ne znam kako,niti da pravim neke hemijske eksperimente,nemam za to uslova a ni viska pameti.. Nego sam cuo,samo se proprzi i to je to.. cisto da znam da li moze i da li je tako jednostavno.. ali izgleda da nije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 26, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bas jednostavna procedura da se regeneracija aktivnog uglja uradi u domacoj radinosti, a i kada se regenerise nece povratiti 100% efikasnosti. Tako da je pametnije da uzmes pakovanje aktivnog uglja i da ga cuvas ako ti zatreba za uklanjanje nekog leka, ovako je bespotrebno da non stop cuvas drzis aktivni ugalj u filteru. Sto se tice boje, videces kada ga uklonis da li ce voda da pozuti u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License