Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nov pocetak ili ti jovo nanovo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da i cikliranje ... nista vise ne treba da diram samo nek se greje voda i pumpa nek radi jel?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Nov 27, 2011 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavljao i vrlo malo hrane za ribice. Po malo lisnate i malo proteinske da se podigne nivo amonijaka i nitrita da se korisne kolonije bolje i pre formiraju. E sad za biljke neko kaze pre neko posle cikliranja... Ja sam ih iskreno sadio pre i za sada su ok i super napreduju iako mi svetlo jos uvek nije bas reseno i najbolje. Mada sam ja imao za deo podloge i zemlju. A prve ribice sam ubacio posle nekih dvadesetak dana.
Nek je sa srecom za dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Racunaj da bi ti trebalo jedno 60-ak w akvaristickog osvetljenja, ako ne i vise zbog dubine akvarijuma. Najjefitnije ti je da napravis kombinaciju stedljivih sijalica i neonki. Sam izracunaj sta ces i koliko ces, na forumu imas dobre teme o osvetljenju, ovo w/L je samo dosta uproscena racunica. Nadji neonke od 450mm, s obzirom da iznad tvog akvarijuma ne bi stala ona od 600mm. Te od 450mm bi trebalo da su oko 15w.

Dok traje cikliranje ne diras vise nista, i dobro je sto si ubacio malo hrane. Sto se biljaka za vreme cikliranja tice, to je opet do tebe, neko kaze ovako, neko onako, u svakom slucaju mozes i na jedan i na drugi nacin, nece nista da skodi. Smile
I mozes biljke da sadis nakon ubacivanja ribica, nece ribama nista da smeta. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto mi ovo izgleda na akvarijum za ciklide ja bi ti predlozio,od biljaka neku korimbozu,anubiu,ili krpitu,one nistu zahtevne po pitanju svetla,pa bi mogo da prodjs i sa manje svetla,sta si planirao od ribica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 8:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa voleo bih vise vrsta manjih ribica...zbog dece da se zanimaju...da li to smem posto je akvarijum malo dublji...trebalo bi mi neke da ih spakujem po dubini( verovatno se ne krecu sve na istoj dubini) ili to nema veze?...za sada ne planiram da se bavim i razmnozavanjem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes biljke ubaciti posle riba. Posto ce u akvarijumu biti verovatno slabije osvetljenje mozes ubaciti neke kriptokorine i anubije. Bitno je samo da ga ne prenaselis sa ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cikliram...cikliram... smoker ucenje talasi kafa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License