Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mala pomoc oko kupovine akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bas i nisam neki pocetnik ali nisam ni veliki poznavalac akvaristike.... e sad meni treba jedna mala pomoc, naime hocu da kupim novi aq, ovaj trenutno sto imam je od nekih 18l, i hocu da kupim neki veci, do 30 litara. E sad meni treba pomoc oko izbora opreme koja ce da bude na zadovoljavajucem nivou, ali da nije mnogo skupa Smile

P.S. Iz Beograda sam tako da bi mi dobro dosla pomoc mojih sugradjana.

Unapred hvala na pomoci Smile

Promenjen naziv teme [edit by Bojan]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S. Od ribica imam samo jednog skalara koji je poprilicno porastao (sto ja naravno nism znala da ce on biti toliki kada sam ga dobila na poklon, zajedno sa svom opremom koju sada imam) i jednog cistaca koji mi lici na somica, i cistaca tetra nesto, uglavnom je albino ima belo telo sa narandzastim perajima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto samo do 30 ? Nije neka razlika. Veci akvarijumi se relativno lakse odrzavaju ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem mi je prostog gde da drizm veci.....izmerila sam i po dimenizijama bi mi trebao neki 40X25X25
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mora da negde moze da se nadje mesto za veci. Laughing Steta je da ne uzimas nesto vece, makar od 60L ako vec planiras ozbiljnije da se posvetis akvaristici. Sto se tice opreme, treba ti grejac (ako uzmes akvarijum od 30L onda od 50W), neka vrsta filtera (za akvarijum tih dimenzija bi mogla hang-on fitler, da ti unutrasnji filter ne zauzme prostor u vec malom akvarijumu), i neko kvalitetno osvetljenje ako planiras biljke. To sve mozes naci u dobro poznatoj radnji u Zemunu, a tamo ti na licu mesta osoblje moze pomoci. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice grajaca njega imam, samo mi treba akvarijum, filter i vazudsna pumpa eventualno, mada za nju i nisam sigurna....
JOs jednu stvar htedoh da pitam koji filter je nabolji, osim hang on-a? Pitam posto mi je aq u sobi u kojoj spavam pa da ne bih morala da ga nocu gasim kao sto radim sa ovim koji trenutno imam.. :/

Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter se niposto ne iskljucuje u duzim vremenskim intervalima (npr. nocu), a za tu litrazu bi lepo pasovao neki hang on i ne bi te budio. Smile
Vazdusna pumpa ti, u principu, ne treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E vidis ovi akvarisit u pet cetru mi rekli da mogu nocu da gasim filter i da to ribicama nista ne smeta Sad

E hvala puuunoooo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da kako se zove ta radnja u zemunu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Nov 29, 2011 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....r-f29.html Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav.punpe u ak se ne gase samo svetlo se gasi zbog fotosinteze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Daniela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, odoh da kupim spoljasnji filter koji necu gasiti Smile

jel ima jos neka preporuka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veci akvarijum na drugom mestu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daniela ::
Hvala, odoh da kupim spoljasnji filter koji necu gasiti Smile

jel ima jos neka preporuka?
za tako male ak do 50l je dajbolji kornet filter garancija sa iskustvom od45godina...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji god filter da uzmes neces pogresiti, najbitnije je da postoji filtracija. Ti odluci sta ti je najisplativije i sta bi ti najvise odgovaralo. A filtere ne gasimo nocu, to moze da dovede do problema.
U pet centru (a i u vecini radnji gde kupujemo opremu i zivi svet za akvarijume) ne rade ljudi koji imaju mnogo iskustva u akvaristici pa tako mozes da dobijes lose savete.
Najbolje je da se informises ovde na forumu posto ovde ipak pisu ljudi koji znaju o cemu govore. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License