Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasvjeta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me koliko sati dnevno mora svetlo biti uplaljeno u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 9:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja držim timer na 12 sati da mi je ukjučeno i to se pokazalo kao najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A stvaraju li ti se alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotoperiod treba da traje od 10-12h, al ne vise od toga. Koliko ce da traje zavisi od jacine osvetljenja i vrste akvarijuma.
Ako je akvarijum ubiljen onda je najbolje da svetlo sija oko 11h, ako nema bilja onda moze i manje.
Najbolje je poceti postepeno, prvo da sija 10h, pa ako nema problema sa algama fotoperiod postepeno povecavati.
Ako je rasveta neadekvatna onda ce se alge pojavljivati i pri kracem i duzem fotoperiodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotoperiod uskladjujes sa jacinom osvetljenja odnosno litrazom akvarijuma. Sve je to povezano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovako. akvarijum je oko 110 litara, i nije bas puno ubiljen. podlogu cini sitno kamenje (kamencici). neonka je snage 18W day light. i radi jedno 6-7 sati. e kad je bilo vise njenog rada, dolazilo je do pojave algi, kako sam smanjio i one su.
problem mi je sto mi se bilje susi, i ne znam koji je uzrok. kako sam skontao, jedini razlog tome vidim svijetlo!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zavisnosti od vrste bilja osvetljenje bi trebalo da ti bude bar 40-50 vati. Sa povećanjem biljne mase smanjuje se količina hranljivih sastojaka za alge. Znači više bilja, manje algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zIIp_024
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2011
Poruke: 74
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo , i da li dodajes mikro/marko elemente?
To je jako bitno, i ja sam isti problem imao , sada kada dodajem elemente, i sada je mnogo bolje. Bitna je hranljiva podloga takodje, ako je imas. Ako ne , onda prolistaj malo i ovo http://www.akvarijum.org/forum/osmokot-t7348.html Osmokot, hranljiva podloga koja se ubacuje naknadno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povecati rasvjetu i bilje, kako sam mogao da zakljucim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

170L, 3h ujutru - 3h uveche bez mikro-makro ele. Sve biljke su nezahtevne do srednje zahtevne i lepo napreduju. Nema algi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poboljsati rasvetu, usaditi dosta bilja (pogotovo neko brzorastuce da bi se hranljive materije sto pre iskoristile inace ce ih koristiti alge) i dodavati tecnu prihranu.
Kada se bilje primi i pocne da raste pocnes sa dodavanjem CO2 i imaces mnogo manje problema sa algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je interesantno da na tu kolicinu vode imas samo 18 w a biljke su bile ok a kad si smanji fotoperiod biljke su pocele da se suse. Tu mi nesto nije u redu jer na takvom osvetljenju jedini bi mogle nege kriptokorine, anubije i slicno da raste ali smanjenje fotoperioda mu ne bi trebalo predstavljati problem za dalji rast.

Koje su to biljke kod tebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 30, 2011 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riccia fluitans
Hygrophila polysperma
Valisneria nana
Pored ovih kojima sam uspio da nadjem struscna imena imam, još kao zelene loptice, i mahovina koja se veze za podlogu!!
Ja se izvinjavam za bilje, ali mi je to dibidus loša strana akvaristike!! Nikako da je popravim, i hvala mnogo svima na odgovorima!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasvjeta za akvarijum 120x40x50 savjeti? golff Rasveta 8 Sub Mar 06, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja led rasvjeta 3w čipovi oko 60W brankorad Rasveta 10 Sre Sep 21, 2016 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savjeti rasvjeta nistaneznam Rasveta 2 Čet Feb 19, 2015 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasvjeta za moj aq. Mirche01 Rasveta 1 Čet Feb 27, 2014 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T5 rasvjeta Drazen Rasveta 8 Čet Dec 13, 2012 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License