Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa ribicama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto vas nisam davio ceo jedan dan ajde da se ne ispustite Smile ...naime ubacio sam par ribica mackicu i jednog muljaca i za sada su svi dobro (uzimaju hranu) jedino sta sam primetio(a mozda ie i moja greska) stavio sam grejac pored pumpe odnosno i nevidi se spolja posto dodje iza pumpe..elem tu mi se kriju one dve ribice eee sad temperaturu sam podesio na 25 c da li im je hladno ili se jednostano kriju zato sto su plasljive...da li da stavim grejac na suprotnu stranu od pumpe...mislim da su ove dve crvene plaike... (jeb.. ovo glupo zvuci but neznam bolje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 11:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije im hladno ako je temperatura u akvarijumu 25C. Jel imas termometar ili si na grejacu podesio 25C pa meris na osnovu toga?
Posto cesto skala na samom grejacu nije tacna pa ti namestis na 25 an zagreje na par stepeni manje ili vise.
I meni grejac stoji pored pumpe i mislim da je to i najbolje mesto posto se tako temperatura brze i ravnomernije prenosti na ceo akvarijum.
Moguce je da su ribice uplasene pa se kriju, ako to ponasanje ne prestane nakon par dana onda je nesto drugo u pitanju.

Usput, ako nisi siguran koje su ribice slikaj ih pa ce neko da ti pomogne, ili pretrazuj slike po forumu, mozda naletis na iste takve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obicno sve nove ribe koje se ubace budu malo plasiljive i dok se ne adpatiraju na okolinu tako se ponasaju.

A kakve su to ribe mackice Smile prvi put cujem za to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim torokatum i corydoras Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam lame za vrste tako nemoj bas mnogo da se srdite Smile evo kako izgledaju stidljivice..da na grejacu sam namestio na 25 c...
Image
evo muljaca i (nove vrste mackice Smile )
Image
dobio sam od prijatelja kome je crko akvarijum..pukao a i deca odrasla pa on vise nece da drzi ribice pumpu oja se razlikuje od moje jer ima u filteru jos jedan sa nekim crnim kuglicama u nkom dzakcicu inace ima protok 300l h za 50l slabija od moje ali ima i podesavanje protoka da li da menjam odnosno da li je bolja nego moja atmanova...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su dakle mackice Smile
Opusteno, normalno je da svako pita ono sto ne zna Wink
Meni je bilo malo smesno ribe mackice jer za to nesto prvi put cujem pa sam morao pitati, sad znam i to Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

predvece se ove dve moje stidljivice bas lepo razigrale cestitka ojha jedna je cak zezala muljaca (uzimala mu njegovo omileno mesto) jel uredu da ih hranim jednom dnevno ? za sada je sve gut... kad sam ugasio svetlo jedna se sustila dole a druga je jos uvek gore...planira sam dalje da ubacim jos koju gupiku ...bitno mi je dosta da mi objasnite koje nikako da nemesam ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
N1gRos




Registrovan: 01 Dec 2011
Poruke: 1
Lokacija: Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze jedna slika celokupnog akvarijuma a najvaznije sto ne smes mesati sa tvojim su ciklidi (osim miroljubivih).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

N1gRos ::
Moze jedna slika celokupnog akvarijuma a najvaznije sto ne smes mesati sa tvojim su ciklidi (osim miroljubivih).


zanimljivo Smile i ja sam pocetnik a koje vrste ciklida su miroljubive? Smile
bas sam razmisljao sta od vrsta sledece smem da ubacim u aq

btw sto se tice tog filtera. ta kesica unutra sa crnim kuglicama je ugljeni filter i znam da se koristi posle tretmana sa nekim lekom, posto ja treba njega da nabavim uskoro. a da li je dobro da stalno stoji jos uvek ne znam Smile valjda skuplja neku vrstu bakterija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da ti stoji stalno, posle nekog vremena aktivni ugalj pocne da izbacuje lose materije koje je nakupio nazad u vodu. Njega ubacujes posle lecenja i drzis ga ne duze od dan dva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok je hraniti jednom dnevno. Bitno je da dobiju hranu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sada je sve uredu..ubacio sam i dve moli i dve gupi...nije mi jasno da li je gupi (trudna)...sutra siljem slike pa hajte..ko zna mozda i neko bude kum Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License