Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Par savjeta molim Vas od iskusnih...... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bralle 321
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 13
Lokacija: Bijeljina BIH / RS

PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2011 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo se izvinjavam sto cu ovo sve pitati,jer predpostavljamm da to vec sve ina na forumu ali ako mozete da me razumijete,zbog poslovnih obaveza nemam vremena da prekopam forum......

Interesuje me sledece,procitao sam da se sedmicno treba izbaciti trecina vode i dodati nova koju sam drzao sedam dana u plasticnoj ambalazi,da li treba tu vodi koju sam nasuo sa cesme iz grackog vodovoda mozda prokuhati ili joj jos nesto sprovest ??

U akvarijumu imam jednog borca izmedju ostalog,koji mi se cudno ponasa,relativno je miran i zavlaci se po skrivenim mjestima u akvarijumu,rijetko se moze vidjeti da pliva i ako pliva to je sa jednog kraja na drugi i nasloni se na kamen,jer mi je akvarijum oblozen kamenom sedrom sa dvije strane......dali je to karakteristicno ponasanje za tu vrstu ribe??

Zainteresovan sam da u mom akvarijumu drzim ne mnogo riba ali da to budu lijepe,rijetke i skupe ribe,neka sugestije gdje da potrazim takvu ribu?? Sajt bi bio odlican!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2011 5:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2011 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras tretirati vodu nicim ukoliko je ona cista (pijaca) voda i ako je odstojala par dana. Samo pazi da kad sipas ona bude iste temperature kao i voda u akvarijumu posto temperaturna razlika moze da dovede do stresa i pada imuniteta ribe, a to onda moze dovesti do raznih bolesti. Takodje, kad vadis prljavu vodu usisaj istovremeno i dno posto ostaci hrane i "tragovi" riba prljaju vodu.

Borca nikad nisam drzao pa ti ne mogu puno reci o njima, al koliko sam video oni nisu bas zivahne ribe tako da je ponasanje tvog verovatno uobicajeno. Tu ce ti pomoci neko sa vise iskustva. Opisi nam malo akvarijum, kako ga odrzavas, sta imas u njemu, koju opremu itd.

Sto se riba koje bi drzao tice to zavisi od tvog ukusa. Samo da te upozorim da te "retke i skupe" ribe obicno traze specijalne uslove i malo iskusnije akvariste da bi se uspesno gajile tako da bi ti preporucio da pocnes sa nekim manje zahtevnim ribama (neonke, zebrice, skalare, tetre...). One su lepe i relativno lake za drzanje. Pomocicemo ti vise kad das jos podataka o akvarijumu, a i slike bi bile pozeljne. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bralle 321
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 13
Lokacija: Bijeljina BIH / RS

PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2011 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber,hvala na pomoci i sugestiji...poslusacu te u vezi ribe,mislim da si u pravu oko odabira,neka prodje neko vrijeme,dok se sakupi odredjeno iskustvo.....oko samog akvarijuma i opreme,već sam pitao i raspitao se,tako da sam to savladao za pocetak,ono osnovno,ne bi da davim ponovo sa istim pitanjima......hvala u svakom slucaju!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Molim za pomoc identifikacije parazita Ikan1 Bolest 9 Sre Jan 12, 2022 1:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License