Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Miroljubivi ciklid Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dakle, konkluzija jeste da od ovih par navedenih vrsta ni jedna ne garantuje bezbednost sa kozicama a moze biti da ce opstati pored njih. sve zavisi od slucaja do slucaja i treba probati, odnosno rizikovati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji ne diraju kozice, cak ni one mikroskopske koje prolaze pored njih. Zapravo nikad nisam video da su neku pojeli. Generalno svaka ce riba pojesti ono sto joj stane u usta. Rekao bih da ramirezi medju patuljcima imaju najmanja usta.
To je kod mene proverena kombinacija , naravno u biljnom akvarijumu, gde kozice mogu i da smugnu ako je frka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pet Dec 16, 2011 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nanakara anomala ne dira kozica cak zajedno i jedu al zato kad se spreme za mrest ociste sve pred sobom .
e sad mozda im je to i taktika da izvuku sve iz sume pa onda udri dok si na cistini
sve u svemu kozice i ciklidi po meni nikako zajedno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drlessa
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Kod kolege akvariste Nannacare ne diraju kozice....


Nema teoretske sanse da ih ne jedu, 100% jedu male kozice, mozda ne odrasle primerke ali male 100% jedu.

Ne postoji ciklid koji moze sa kozicama, govorim o odraslim primercima riba, ne o mladji ciklida velicine ispod 2cm.

Ako zelis da drzis kozice, moj ti je savet sledeci:

napravi akvarijum 25x25x30, stavi jedan mali filter, recimo sundjer filter, stavi jedan maloi grejac od 25 ili 50W, postavi neku podlogu, neku biljcicu i neki kamencic i uzivaj u svojim kozicama, a za ciklide obezbedi drugi akvarijum tj stavi ih u taj sto si planirao da ih stavis. Jedno malo ulaganje i imas "i babe i zabe" i sto je najbitnije, svi na broju! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da kazem ,da sam licno procitao ovih dana, da kozice mogu da opstanu i da se razmnozavaju u solidno dobro ubiljenom akvarijumu.Tako covek tvrdi ,ja prenosim razlicita misljenja. Odnosno da je ubacio odredjenu kolicinu kozica a da s e sad utrostrucila, gajeci je s ramirezima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vetar
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad se već piše o kompabitabilnosti kozica sa ribicama, da iskoristim priliku.
Kako bi se slagale kozice sa Trichogaster trichopterusima i Barbusima?
Trenutno imam par živorotki i neonki i nema nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako se ne bih slagali ,bile bi pojedene, kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jedam par kribenzisa sa kozicama i ne diraju ih uopste jeste da je akvarium ubiljen jako ali nisam video da bi pojurili koju kozicu, mlade kozice koje se ne paze naravno budu pojedeni ali snalaze se oni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice su izuzetno brza stvorenja, a instiktivno su dobri skrivaci . Ja sam pre par meseci ubacio par kozica kod Titeja u nadi da ce biti pojedene. Medjutim pre par dana sam primetio kozicu kaja slobodno pliva u akvarijumu. Kozica je porasla i verovatno prelasla da bi bila zalogaj nekoj titeji. E sad, sumljam da ce mladj te kozice ( ili kozica ) preziveti u zajednickom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro, ja planiram one koje treba da se porode da odvojim u neku vrstu kotilice kako bih sacuvao male dok dovoljno porastu. inace za sada jedna ima zuto pozadi pa treba da za par nedelja bude odvojena dok stasa za porodjaj.

inace vrlo vesto se kriju, primetio sam da su u glavnom ispod filtera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
vetar
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ima efekta i koliko su odrasli primerci neke ribe navikle na kozice.
Npr. nije isto ako je neka riba bila u akvarijumu sa kozicama dok je bila još mala i uz njih odrasla i ako uzmemo odrasli primerak neke ribe koja pre toga nije imala nikakvog dodira sa kozicama.
Zavisno od vrste ribe, mislim da će u drugom slučaju kozice biti pojedene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravoucenije: kada kupujete ribe kupujte mlade primerke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
drlessa
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 26
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, zakljucak, pored onog sto je kolega Cyrix izneo je da one mogu da opstanu a moci opstati i opstati nije isto.

Ima 1000 nacina da vam kozice opstanu a isto toliko da ne opstanu. najsigurniji nacin je: ne spajati nespojivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2011 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ako tako gledamo postoji li bilo koja vrsta riba sa kojima opstaju (ne "mogu opstati")? znaci da zive u harmoniji i bez straha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lifalili ciklid Slepi_Putnik Razmena 0 Sre Jul 06, 2022 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajica ciklid Slepi_Putnik Ponuda 2 Sub Mar 13, 2021 10:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jaguar ciklid amer 10 cm filter Razmena 0 Ned Okt 25, 2020 12:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Herotilapia multispinoza - Dugin cikl... Nigros Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 10, 2018 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciklid, Oskar aco4u Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Avg 10, 2017 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License