Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet za osvetljenje! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2011 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da iskoristim ovu temu.

Imam over-tank haubu u kojoj se nalazi sijalica PL-L 24W. Pošto sam uzeo akvarijum od 60 litara, to osvetljenje nije dovoljno. E sad, isplanirao sam sledeće. Hteo sam da uzmem PL-L sijalicu od 18W (koja je dosta kraća od PL-L 24W) i da u tu haubu ubacim štednu sijalicu od 20W. Što znači da bih imap PL-L 18W + štedna 20W. Da li je to OK za akvarijum od 60 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2011 8:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2011 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PL-L fluo cevi imaju dobru iskoriš'ćenost i u kombinaciji sa štednom od 20W bi trebalo da bude OK, da li imaš komplet za tu od 18W ili planiraš da iskoristiš od stare prigušnicu i grlo? Važno je ikoliko je dubok akvarijum i naravno koje biljke bi uzgajao u njemu. Problem je i što sumnjam da ćeš naći Pl-L fluo u nekoj akvarijstički korisnoj kelvinaži osim 6500 a kompakt fluo sigurno nećeš pa je i to problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćale mi se razume u elektrotniku, pa će on to da mi poveže. Uzeo je neko keramičko grlo pa će sve to da poveže, pomoćiću mu da uglavimo grlo u jednu stranu haube. Našao sam PL-L sijalicu 18W Philips. A trenutno koristim Philips PL-L 24W (piše na njoj 10000K). Dubina akvarijuma je 35cm, a biljke nisu nešto previše zahtevne. A ima raznih, da sad ne nabrajam. Imam par površinskih biljki, tako da jače svetlo neće predstavljati problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim ok za takav akvarijum, jesi li siguran da je lampa koju si koristio 10000K? Nikada nisam video ovakvu Phillips lampu sa reef kelvinažom... Viđao sam ih u bojama 3000K, 3500K i 4100K, ako jeste molio bih te da mi na PP pustiš ime prodavnice gde si je kupio pošto sam zainteresovan za nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sad gledam na Phillips sajtu: za PL-L lampe K ide do najviše 6.500

http://www.philips.com/l/lamps.....286570_eu/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na sijalici piše 10.000K. E sad, ne verujem da je laž... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi puta vidim Shocked Koristimo PL-L sijalice na poslu dosta ali ih prvi puta vidim u toj boji (10000K) Imao sam prilike da listam Phillipsov katalog i baš sam obraćao pažnju na kelvinažu i nisam primetio. Trebalo bi da daje plavičastu svetlost. Ova kelvinaža se koristi u morskoj akvaristici, pogoduje rastu korala i značajno je skuplja od lampi za slatkovodnu akvaristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene si iznenadio sa ovim informacijama. Smile

Baš ću da vidim u radnji koliko kelvina ima ova PL-L 18W što sam je pronašao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License