Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neonke od 40cm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li i gde (za gde saljite mi PP) ima da se kupi neonke od 40 cm. Ne mogu biti duze jer duzina akvarijuma je 50 cm a isto toliko i duzina haube. Sve informacije o akvarijumu imate na sledecoj temi.

http://www.akvarijum.org/forum.....=petsrdjan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam neke "Arcadia Fresh Water 450mm - 15 W " e sad pretpostavljam da je ovo 450mm duzina njihova. Jacina je od 7500 K , pa me interesuje da li su potrebne 2 ovakve neonke za moj akvarijum ili je jedna dovoljna? Sve o akvarijumu ovde http://www.akvarijum.org/forum.....=petsrdjan
Pretpostavljam da ce trebati 2 jer trenutno osvetljenje na akvarijumu su 2x stedljive sijalice od po 25W 6000K .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za akvarijum iz te teme ti trebaju bar 4 takve lampe i to sa pristojnim reflektorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih Smile
A kad kazes reflektore mislis na nesto sto ce reflektovati svetlost u samoj haubi,tipa kao ogledalo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2011 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

petsrdjan ::
Ih Smile
A kad kazes reflektore mislis na nesto sto ce reflektovati svetlost u samoj haubi,tipa kao ogledalo ?


Ogledalo, aluminijumska folija ili kupovni reflektori za neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2011 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno .... zajebi foliju i ogledalo. Kupi lepo predvidjeni reflektor za datu neonku i veruj mi neces se kajati. Jeste malo veci izdatak ali vredi svaki dinar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro koliko to mene moze da kosta sve zajedno? Opet da naglasim da sam ogranicen s prostorom,tj. dimenzije haube su D 51.5 , S 19 cm (posto je na koso hauba,vidi se na slikama) i V 15cm . Neonke koje su dobre racunam da su oko 1000 din po komadu,zar ne ? A meni treba ~50w . Ona kombinacija gore "Arcadia Fresh Water 450mm - 15 W " izadje solidno skupo,tj 5000 skoro samo za neonke + reflektor... I to je pitanje dal ce sve moci da se smesti ispod haube...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili jedan kompet MH pa da drzis od bilja sta god pozelis. kada uzmes kompletan reflektor,sijalicu sa starterom, izadje te jeftinije. jos ti posedujes dublji aq. sve kasnije insvesticije se svode na redovnu zamenu te jedne sijalice. posto si ogranicen prostorom, to bih ja uradio da sam na tvom mestu, jer bolju rasvetu na tom prostoru,sa prisupacnom cenom, sa takvom "probojnoscu" i jacinom svetla, neces naci.

posto ti je dublji aq, zato ti i predlazem ovo gore.

ili, uzmi po zelji 3-4 neonke sa comercijalnim reflektorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2011 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj molim te posalji mi link na pp jer nisam siguran da te kapiram na sta si mislio. Ako mi pricas za ove fabricke komplete,ne znam dal koji mozeda mi stane ispod haube...tj mislim da ne moze. A haube se ne bih odrekao jer imam viseci filter,pa mi malo to bode oci kad nema haube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License