Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnicko pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto smo kolega i ja resili da u kancelariji imamo akvarijum od oko 45l (50x27x30 cm DxSxV), zanima me da li je za takav akvarijum OK grejac od 50W, unutrasnji filter s protokom od 300l i svetlo od 9WB (PYD-9WB)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 2:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 3:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje misljenje:

Grejac je O.K.
Protok je O.K.
Sto se tice svetla, tu sve zavisi od biljaka koje planirate da gajite u akvarijumu.
Moj predlog je:
0.5-0.8 wati po Litri za manje zahtevne biljke.
0.8-1.6 wati po Litri podmirice zahtevnije biljke.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! To znaci da cemo ocigledno morati da potrazimo drugu rasvetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kakva ti je ta rasveta sto si naveo, koliko wati itd... ?

Ako pravis haubu za akvarijum probaj za pocetak sa 0.4-0.8 wati/litar, ali planiraj prostor za jos jednu neonku ako kasnije zatreba.

Nemas veliku dubinu akvarijuma tako da je mozda i dovoljno.
Ima ljudi koji tvrde da kod njih i sa 0.2 wata/litar biljke odlicno napreduju.

0.8-1.6 wati je dosta jaka rasveta i mozes dobiti u pocetku problema sa algama.

Zato kreni sa slabijom, pa kasnije kad akvarijum malo zaraste pojacaj kako bi nisko bilje na dnu dobilo dovoljno svetla.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License