Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Ramireza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmerio sam danas gH i 18 je !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je dosta visoka vrednost.Nabavi nesto za omeksavanje vode inace nista od uspesnog mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde mogu naci smolu?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
shlajmak
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2010
Poruke: 64
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras malo da se potrudis,a ne da cekas sve na gotovo.

Imas google,yahoo i ostale pretrazivace i lepo ukucas sta ti treba i nacices....
Ukucaj jonoizmenjivacke smole pa zovi firme koje se time bave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav ako zelite da omeksate vodu za ramireze mozete da skupite kisnicu ili led iz zamrzivaca jer pre nije bilo smole a ja sam mrestijo sa cistom kisnicom ili iso u vocare i uzimo led paga topijo i mrestijo ramireze i diskuse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

KONACNO!!! urlanje urlanje urlanje urlanje urlanje urlanje

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomagajte... Upravo sam poceo da menjam vodu, sipam hemiju (ProFito, Easycarbo, FFM) i poceo da secem otpale listove, kada sam pomerio list imao sam sta da vidim, ikra maticnog para ramireza! Ne znam ni koji joj je dan... Sta dalje? U akvarijumu su 2 Ancistrusa od po 7cm i 15cm i koridorasi od riba pored ramireza. Da li da ih uklonim? Imam puzeve, barske i malezijske. Da li da sipam hemiju i koju od navedenih?

Edit: Ikra je manja od 1mm, belo-providne boje, par ramireza je oko ikre, zenka se povremeno udalji od nje ali je muzjak pojuri nazad ka listu!? Primetio sam da joj se nesto nalazi na otvoru, kao ikra koja je pocela da izlazi i stala, izgleda da mrest jos nije gotov. Ostavicu ih jos par sati pa cu kasnije prebaciti ikru, nisam dodavao nista od hemije niti cu jer sam procitao da ne treba, temp sam podigao na 28C, oko 10-11 cu prebaciti ikru u manji aq (nekih 5-10l) stavicu aeraciju blizu ikre i unutrasnji sundjer filter... Ostaje mi samo da cekam i nadam se. Idem da izmerim parametre vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

GH-6, pH-8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj se previse nadati parametri nisu povoljni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav nisi lepo izmerrijo ako si skino GH mora i PH daje manji od8PH jer je PHbez omeksavanja 7-8PH izmeri ponovo...a ramirezi se mreste PH 4-5 I GH5-6...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pH je 7.5, malo je problematicno jer su boje slicne, meni deluje da je pH 8 ali moguce je da je za stepen nize.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2012 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidim da je zenka naduvena i da joj je izaslo dole ono. takodje primecujem da ona i muzjak se ne odvajaju od jednog kamena i ceo dan ga ciste i "duvaju" perajima. ne dozvoljavaju nikome da pridje. znaci spremaju se da zalepe jaja. planiram da kamen prebacim u drugi mali akvarijum koji ce biti sa sundjer filterom, bez svetla i visokom temperaturom. vidim da se preporucuje da se stavi mycopur zato sto ikra moze da se zarazi fungusom. nemam mycopur pa da ga ne bih kupovao da li moze posluziti nesto drugo?
imam costapur i imam baktopur direct... eventualno nesto sto se jos moze naci u kuci Smile dakle???

sto se vode tice u akvarijumu je 8GH ali planiram da ih stavim u malom akvarijumu u vlasinskoj rosi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i meni ramovi bacili ikru i to nepunih dva dana nakon sto sam ih kupio! Na zalost nisam bas bio spreman za izvodjenje mladji, nadam se da im ovo nije poslednji put da su je bacili!
Image


Poslednji put izmenio Baia dana Pet Jul 20, 2012 10:42 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 31, 2012 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet mrest, ovaj put sam bio spreman!
Image

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 03, 2012 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 48 sati ikra je vecim delom propala zbog plesni, izvalilo se ni celih 10%, nadam se da ce bar nesto preziveti. Voda je iz RO uredjaja na 29 C. Pretpostavljam da higijena samog akvarijuma nije bila na zadovoljavajucem nivou. Cekam sledeci mrest da vidim hocu li biti uspesniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License