Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucna pumpa za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čika Grunf šalji šemu ako uspe! Very Happy U principu sve te pumpe se proizvode u istoj fabrici u Kini samo je pitanje koliko hoće krajnji kupac da ga košta ta pumpa i koji oblik "šasije" hoće, kao i za sve ostalo! U principu, uz male dorade te pumpe su dobara investicija (odnos cena kvalitet je OK) Ako hoćemo nešto bolje platićemo ga nekoliko puta skuplje pa se postavlja pitanje isplativosti! Brendirana roba je za prfekcioniste sa dubokim džepom, ne kažem da ne bih voleo Tetrinu pumpu ili Eheim ali se dobro snalazim i sa ovim pristupačnim kinezima! Mi što volimo da "grunfujemo" sa opremom često nismo merodavni u proceni Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 1:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko vidim tetra i sera pumpe su na neki nacin pristupacne. ako shvatim to kao kvalitetnu investiciju lagano cu odvojiti za nju 2000-3000din i kupiti odgovarajucu za moj aq. pitanje je da li se isplati? da li je zaista kvalitetna i vredna razlike od par stotina posto?

inace sam prilicno blizak sa elektronikom i dosta precizan pa ako je bolja varijanta kupovinqa nove tipa champion i prepravka u samom startu ni to ne bi bio problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
bili985
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2011
Poruke: 32
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdav ljudi,pored svoje sadasnje vazdusne pumpe imam jednu mnogo staru pumpu DRAGON 503E,ima dupli izlaz i duva kao luda ali je problem sto je mnogo bucna,ali nesto me frka da je odvrnem i cackam jer nisam strucnjak u elektronici Smile,pa bih vas pitao jel neko imao takvu pumpu i jel ona inace tako bucna ili joj negine jedno ciscenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman pumpa

Image

Image

Evo slike Championa kako sam obecao

Image

Image

Image

Šema regulacije sa potenciometrom skinuta, sledi nabavka delova sklapanje i provera.
Samo da vam zagolicam maštu, jedan utikač+ kratak kabl+ nazidna (OG) utičnica gde se sve smesti i u to se uključi bilo koja vazdusna pumpa i stavi na hi. Tako da je regulacija modul za sebe i nema prepravki na pumpi, moze na sve pumpe ali ima ograničenje - ništa drugo se ne uključuje u taj mali produžni sem pumpe za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa za to moze da se iskoristi i dimer za svetlo koji ima gotov da se kupi Smile jedino sto je on uvek uzidna varijanta pa treba neka kutijica Smile znaci prosto da prostije ne moze biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali ja ovo mogu da ugradim i u pumpu, a i komponente su mi dostupne relativno jeftino, a nije sve u kupovini. Ja sam naprimer ovog Championa dobio na poklon jer nevalja.
a sad ce da tera Skadar na bojani 2
a i ovaj atman 7500 sa lepljenom membranom ce kanda da zavrsi u rezervi jer niko ne dolazi po njega preko 30 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno, manje, lepse, prakticnije i uradjeno by yourself Smile

ja bih se isto odlucio za ovo, samo kazem ljudima da postoji ta varijanta koju dosta ljudi moze da uradi bez imalo poznavanja elektronike. dovoljno je da kupe dimer za svetlo (ono okruglo sto se stavlja u zid umesto prekdiaca i pali i gasi svetlo postepeno) i upakuju ga u kutiju ili produzni. eto.

da zagolicam mastu, postoji sema i za infrared light dimmer. znaci dimmer koji kontroliste pomocu daljinskog upravljaca (npr neki univerzalni ili od tv-a ili bilo koji drugi koji hocete).
potrazite na netu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se na atmanovim pumpama,kao ona sto je Sale rastavljao,moze skidati crni plasticni deo u kome se nalaze zalisci i u njegovom sklopu je cevcica za vazduh koja izlazi iz pumpe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može naravno, na svakoj pumpi koliko ja znam to može da se rastavlja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola_Akvaristika
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2012 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast za resenje problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je gumica cela,i pomoro sam je u 2-3 polozaja ali se zujanje ne smanjuje.tolko jako zuju da nocu nemogu da spavam od nje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDemosten
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 51
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2012 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam isti problem ... neko pomoc ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2012 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusajte da stavite pumpu na nesto meko. Vremenom ce se zvuk stisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panda
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2012 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni pumpa stoji na sundjeru ali ne menja zvuk isto zvrci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Avg 23, 2012 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da dotegnes srafove, desi se da se oni malo olabave vremenom pa da kuciste pumpe vibrira vise nego sto treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License