Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje - ČISTAČ - Glyptoperichthys - CRKAVA Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igorpeja
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2011
Poruke: 42
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molio bih vas da malo prodiskutujete sledeći problem:

Akvarijum je 50L i imam ga nekih 8 mjeseci - početnik sam
Filter je spoljni zapremine 11L - pokreće ga vazdušna pumpa
Trenutno u akvarijumu imam sledeće stanovnike:
Crne moli 2
Zlartne - 2
Šaran - 1
Gupy - 4
Platike - 2
Ksifo - 2
Ancitrus - 1
Sijamski borac - 1
Ajkulica - 1

Moj problem je sa čistačem Glyptoperichthys
za ovih 8 mjeseci koliko imama akvarijum već 3 čistača su mi crkla.
Interesu je me da li ja u nečemu griješim - šta nije u redu. Ostale su ribise super - ne crkavaju.
Unaprijed hvala!

Iskreno bih voli da imama jednog u akvarijumu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi Ajkulicu i Sarana...Prerasce ti akvarijum...Smile A za ovo sacekaj jos neciji odgovor...Mozda ga dira neka od ribica pa ga povredi i on crnke...A Mozda i nije....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2012 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo Glyptoperichthys gibbiceps je algar ,pod dva to je riba koja trazi velike akvarijume jer ona zna da poraste 50cm(realno nekih 25cm u akvarijumu) (na kojoj je velicini tvoj?) Pod tri on iako je algar ,moras mu davati pored toga hranu(tabletice ili neko povrce-krastavac ,salata ,tikvica ,sargarepa ,ali prvo ih malo prokuvati) jer ce ti uginuti od gladi (ja iskreno mislim da je kod tebe problem ,on sigurno ne stize da dodje do hrane)
I da li si gibbicepsa (sva tri kupio na istom mestu )jer je moguce da su vec bili u losem stanju ili cak imaju neku bolest.
"Izvadi Ajkulicu i Sarana...Prerasce ti akvarijum " slazem se sa ovim jer su to ribe koje traze vece akvarijume.
Nadam se da sam ti malo pomogao.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorpeja
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2011
Poruke: 42
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2012 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac - HVALA na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2012 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igorpeja -nista tu smo jedni drugima da pomognemo,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDemosten
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 51
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da borac ne moze sa gupikama.....Ali ne verujem da je to problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2012 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDemosten - sve zavisi jer nema pravila znam primere da se desavalo da i gupike krickaju borcu peraja ,ali u svakom slucaju treba biti pazljiv i cesto posmatrati ribe i njihovo ponasanje da bi se na vreme moglo odreagovati.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rev.
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2011
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da ti nije za utehu... I meni je jutros uginuo glyptoperichthys... Prva riba u mojoj kratkoj akvaristickoj istoriji... Mislim da sam ja krivac t.j. da je umro od gladi jer od drugih riba nije dosao do hrane ali... svaka skola se placa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To cak i nije toliko cesta pojava da algari uginu zbog nedostatka hrane ,s obizorm na nacin na koji se hrane (a to sigurno nije halapljivo plivanje ka hrani,mada ima i izuzetaka) ,posto je njihov probavni sistem takav da moraju cesto da jedu ,oni kada nestanu alge koje gule u akvarijumu ,oni pocinju da se suse iznutra (bukvalno im se stomak slepi sa kicmom),i zato im se mora omoguciti hrana koja im je lako dostupna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License