Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam aq od pre par godina, deca traze ribice pa bih hteo da ga pokrenem. potrebni saveti za pocetnike koja podloga, biljke, od opreme imam grejac, filter ATMAN AT F101 akvarijum je d65 v35 š30. od ribica razmisljam gupi i neonke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 6:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je stajao par godina ja ne bih smeo da ga formiram.
Napuni ti to bajo vodom i stavi ga negde gde ti nece smetati jedno 15-ak dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stajao je 7-8 dana pod vodom sve je u redu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2012 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dalje kreni ocisti sve od opreme detaljno i akvarijum takodje. proveri da li je sve ispravno. pa onda kreni sa nekom podlogom. proveri po forumu kako se sta radi. odluci se da li hoces hranljivu podlogu (da li ces ubacivati biljke ili ne), ako hoces prvo nju nabavi pa potom uzmi pesak ili sljunak ili koju vec podlogu zelis. kada sve to uradis po propisu onda ga napuni vodom (koju si u napred pripremio, odstajala jedno nedelju dana) i ukljuci filter da radi. ako imas negde da uzmes vodu iz necijeg akvarijuma uzmi deo vode koliko moze da ti da i sipaj kod sebe. ako ne onda kupi u pet shopu neke od sredstava za formiranje aq. posle nedelju dve mozes da ukljucis grejac i da ubacis jednu ribu, neku jeftinu zivorotku koja ce biti test ribica za novi aq. kada prodje mesec dana i da nemas problema onda kreni sa ubacivanjem ostalih riba. ako planiras neonkice da drzis sacekaj jos koji mesec jer zahtevaju bas stabilnu zivotnu sredinu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

negde sam procitao da moze zemlja za cvece a preko nje pesam pa me interesuje koliko ta zemlja za cvece moze dugo da stoji u akvarijumu, i koju zemlju kupiti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice hranljive podloge najbolje je da ako mozes kupis neku proverenu i brendiranu ,a ako ne onda zemlju za cvece koja se zove "Carobna zemlja"koja se dosta dobro pokazala u akvaristici,posto ima dobro izbalansiran hemijski sastav.sto se tice trajanja njene hranljive vrednosti to je vec diskutabilno i zavisi od dosta faktora-kolicine biljaka u akvarijumu,kvalitetu i hem.sastavu podloge...moze da stoji dugo koliko hoces samo je pitanje koliko dugo ce da daje bilju potrebnu hranu za napredovanje(neki kazu 6 meseci ,neki godinu ,neki 2 god...)imas na forumu dosta dobra objasnjenja kako se postavlja podloga u akvarijumu to ti je najpametnije da procitas pa onda formiras akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala svima za odgovore i jos nesto hteo bih da napravim jedan manji aq ali u mestu gde zivim nema nigde silikon za aq pa me interesuje moze li posluziti CERESIT CS 24
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ceresit bi trebao da posluzi samo ga ostavi da dobro osusi i izvetri(minimum 5-7 dana)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2012 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas na forumu da narucis silikon za aq, prtoverio ja skoro...

a ako bas insistiras na lepljenju obicnim onda boga mi duze od nedelju dana da vetris, punis i praznis akvarijum kako bi odstranio stetne elemente iz aq. mada ce ti iskusni akvaristi reci vise. relativno sam nov u lepljenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ceresit ima silikon koji je namenjen za lepljenje akvarijuma ali to sigurno nije Univerzalni CS 24.
Ako je nekom u planu da natenane truje ribe i da sa istima ima problema preko glave, onda nerado preporucujem UNIVERZALCE.
Inace za lepljenje akvarijuma se koriste silikoni koji su namenjeni za takve potrebe. Trenutno dva najpopularnija silikona su Saudal i TKK .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro takvi silikoni nisu dostupni u mom gradu samo seresit i to: cs11 cs24 cs26
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum...../cs23.html Ima i ceresit svoj silikon za akvarijume, koji je doduse manje zastupljen kod nas akvarista. Odluka je tvoja zeljko. Da se ja pitam, ja bih pre sacekao i kupio pravi silikon nego li zalepio pa se kajao natenane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zeljko123
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2012
Poruke: 4
Lokacija: veliko gradiste

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro hvala ti na pomoci ipak cu sacekati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License