Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vodeni hrast Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 11, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Poreklo-Jugozapadna Azija
Temperatura-20 do 28 stepeni celzijusa
Sirina-5-30 cm
Mesto u akvarijumu-Zadnji deo akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 11, 2010 12:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Maj 11, 2010 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mesto - zadnji deo! Brzo raste!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naziv
- SRB - Hrast
- ENG - Wisteria
- LAT - Hygrophila difformis

Zahtevnost - Nije zahtevna
Poreklo - Jugoistocna Azija
Pozicija - Zadnji Plan
Svetlo - Srednje do Jako
Brzina Rasta - Srednje do Brzo
Temperatura - 23-28C
Kiselost - 6.5-7.5pH
Tvrdoca - < 15dGH
Visina - 20-50 cm
Sirina - 15-25 cm

Lisce je svetlozelene boje. Oblik lista varira u zavisnosti od osvetljenja i temperature. Pri nizim temperaturama listovi imaju oblije ivice i manji su. Pri jacem svetlu i visim temperaturama listovi su veci, ostriji i blizi stabljici. Pri slabijem svetlu listovi su tamniji. Preporucuje se za nove akvarijume posto apsorbuje veliku kolicinu nitrata iz vode.

Skoro sam nabavio ovu biljku pa nemam licnih iskustava, ovo sam skupio proucavajuci je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posle nekog vremena pocinje da iritira svojom brzinom rasta, pa vecina onih koima ste dali pelcere je odstrane iz akvariuma mozda cak i pre vas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni bas takva treba posto sam sastavio novi akvarijum sa >1W/l pa su se alge pomamile Wink A reko moze da se iskoristi materijal kad sam vec skupio da se doda u bazu biljaka ako neko hoce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi kad pakujemo nov aq sa 1w/l ili jacim na povrsinu pustimo pistiju da blokira veci deo svetla da usporimo algu i naravno 4/2/4 sistem za svetlo, biljka se hrani cim dobije svetlo, algi treba malo vremena da pocne da radi pa je tako usporavamo dok se ne ubilji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brinite preziveo sam prvi veliki napad algi veidecemo kako cu se izboriti dalje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ahah ti si samo jedan hihihhihi ...
vremenom nastelujes oci pa vidis kroz zeleno hihiih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcemo, ja krenuo da pravim pomocni aquarijum za ribice, malo po malo nagurao 72W na 50l i eto mene ucim o biljkama hahaha. Mogu ti reci sta god ubodem primi se nema greske Smile
Da samo mi se ovaj mango panj jos nije primio, al nadam se da oce Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh mi imamo komsiju i druga koi je odlican biljni akvarista i jedan od osnivaca akvaristickog drustva srbije, pa imamo srece da nas je podpomogao u uvodjenju u biljnu akvaristiku.
bas smo re neki dan bili u kg poslom i obisli dve male radnje trazili smo vecu, a niko nije umeo da nas uputi.
Ako znas neku posalji na pp da nebi krsili pravila foruma.
Napisi sta imas od bilja, podloge i cime ih prehranjujes. naravno i faunu opisi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
jbvmpsmtr




Registrovan: 21 Jul 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2020 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko zašto mi se "vodeni hrast" pretvorio od biljke koja ima stablo i raste iz podloge u bezbrojne plutajuće bokore listića sa žilicama/korenčićima?
Da li je u pitanju osvetljenje, kvalitet vode, hranljivost podloge?
Nemam više ni jednu stabljiku biljke ali zato imam mnogo plutajućih bokorčića listova s korenom u centru.
🧐🤔
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2020 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmnozio se, a posto nije u prirodi gde voda raste i spusta se pa ne moze sam od obale da krene da se spusta, moraces rukom da ga spustis do podloge da ga zasadis gde zelis, kad opet bude u podlozi seci ga s vremena na vreme da donji delovi imaju svetla inace ce se desiti opet isto i donji deo biljke ce da istrune a gornji da se podeli na pelcere kao sada sto je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jbvmpsmtr




Registrovan: 21 Jul 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2020 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo razuman i logičan odgovor koji mi nikad ne bi pao na pamet!
Rolling Eyes
Hvala, maestro!
Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka hrast gotika Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Dec 30, 2017 1:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hrast gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Nov 05, 2017 12:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hrast gotika Razno 4 Sub Jun 24, 2017 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hrast u akvarijumu gotika Razmnožavanje 6 Pet Maj 12, 2017 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vodeni bambus ccmuva Biljke 6 Sub Jul 30, 2016 7:15 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License