Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Blu Tack u akvaristici. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resio sam da ovom prilikom u ovaj deo foruma, ubacim jednu zanimljivu stvar koja mi je mnogo puta u zivotu pomogla da resim razne probleme a sada sam joj nasao primenu u akvaristici, pa cu ovom prilikom da skrenem paznju akvaristima na mogucnosti njene upotrebe.
U pitanju je Bostik-ov Blu Tack, gumasta/smolasta masa koja skuzi za...koja sluzi za...
Realno, proizvodjac ni sam na kraju nije mogao da dekalrise, ali je ono sto je dobio naslo primenu u zaista mnogim segmentima zivota.
U pitanju je kao sto sam naveo, gnjecava guma plave boje, nalik plastelinu, koja ima izuzetnu moc oblikovanja, ali i prijanjanja/dihtovanja, lepljenja.
Mozda najbitnija odlika za ovu nasu pricu jeste netoksicnost, dakle potpuno bezbedan proizvod za zivi svet.
Blu tack se koristi kao plastelin, oblikuje se po zelji, zadrzava oblik koji mu se odredi, jako je gust, jednostavnim odvajanjem/cepanjem od table se izdvajaju komadi koji se kasnije vrlo lako vracaju u stanje homogene mase.
Ja sam ga, u konkretnom primeru, iskoristio da zadihtujem poklopac na hang on filteru, izdampirao ga sa tack-om, tako da nema vibracija.Takodje sam, sa malim parcetom izdampirao i stopicu koja naleze filter na akvarijum, tako da nema vise onog vibriranja, vec je sve ususkano i amortzovano.
Sa njim mozete lepiti kablove, razne strukture, koristiti ga da drzi pregrade u akvarijumima itd.
Dva mala valjcica preko lajsni koje drze stakleni poklopac, i eto meke podloge za staklo, nema trenja i naleganja koje moze da osteti povrsine/pukne.
Ima odlicnu moc prijanjanja, lepljenja, a kasnije se lako skine ne ostavljajuci apsolutno nikakve tragove masti/ulja na povrsinama, ukljucujuci i one porozne, kao npr/beli zid u sobi, koji prvi pokazuje tragove bilo cega.
Evo slike proizvoda i neke od upotreba.
Kreativnost je granica a dobro dodje u nuzdi za sve zivo!!!
Nadam se da nije protiv pravila foruma, ne prodajem ga niti reklamiram, ali sam osetio potebu da ovim prdlogom mozda otvorim nove vidike kreativnim akvaristima.

Vise inforacija http://www.theanswerbank.co.uk.....29456.html

Image


Image Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 2:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 4:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmmm... ovo mi lici na sirovu gumu. da li je to to ili mozda nesto malo drugacije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sastav nikada nije postao komercijalno poznat ali u biti,kazu>> One of its main components is a very sticky synthetic polymer of secret composition. (Srb:Jedna od glavnih komponenti jeste veoma lepljivi sinteticki polimer, tajnog sastava).
Sirova guma nije, niti je slican recimo poznatoj "gnjeci", gnjecavoj gumici za brisanje koju koriste graficari/umetnici kada sence/crtaju, sem sto se slicno oblikuje pod prstima.
Ono sto ipak znamo je da je potpuno neskodljiv i da cak i nakon gutanja/unosenja u crevni trakt, sem blage nelagodnosti, nema nuspojava, toksicnosti ili opasnosti po organizam, niti sadrzi kancerogene materije.
1971.godine je stvoren i do danas se nije menjao sem prosirene game boja.
Dosta je ispitivan i dokazivan, i stvarno je neverovatna stvar, ko se jednom navukao, stvarno ga nije napustao.
Moze se naci po bolje opremljenim knjizarama. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista zanimljiv proizvod. Sobzirom da je netoksican mogao bi da se upotrebi za odredjene " neplanirane " dogadjaje unutar i oko akvarijuma. Doduse, ostaje jedan detalj koji je nepoznat a to je cena smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je bila oko 250din ja mislim za pakovanje, koje je doslovce neunistivo(sem ako se ne izmaze ili ne kontaminira opiljcima itd). Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jos jedan povratnik akvaristici fobos Početak u akvaristici 2 Čet Jun 11, 2020 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License