Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Melanochromis johanni - jezero Malawi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Циклид језера Мalawi, Афрички континент. Овај циклид спада у агресивније и територијалне. Мужјак има уздужне светло плаве пруге, које се преплићу с јако тамно плавом бојом. Женка је жуте ,односно наранџасте боје. Мужјаци расту до 12.цм, док су женке мање. Спада у групу устоноша. Исхрана се базира на биљној храни, алгојед. Биотоп је потребно уредити с доста камења ,облутака , с којих бих јели алге ,које се временом нахватају. С комбинацијом осталих циклида у акваријуму намеће се као доминантан, у доста случајева. Док су мали, наранџасте су боје . После 16.дана из уста женки вадимо малце, ткз. ћеђење. Временом мужјаци стасавањем почињу да се ,,фарбају,, у плаве нијансе. За то је потребно време. Пожељно је у акваријуму имати једног мужјака с више женки. Агресија између мужјака је велика. Акваријум за ове циклиде треба да буде што већи ,препоручујем акваријуме преко 100.литара .Филтрација безпрекорна и вода увек чиста и бистра. Температура 24 до 28 ст.целзијусових , тврда вода.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 12:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepa mbuna, zenka je exrta kao i kod svih mbuna ali ova ima bas extra boju...
sto se tice agresivnos , agresivan je, ne kao M.auratus ali je agresivan u 100-150l moze 1m i 3-5 z ali nikako 2 muzjaka ,ja bih preporucio da se drzi u akvarijumima sa duzinom od 120-150 cm...
P.S. svidja mi se sto se forum siri i prema ciklidima pogotovo prema malavi mbunama (zato sto njih drzim Very Happy ) da malo i pocetnici vide lepotu ovih cikida koji su po meni najlepsi...
poz..

edit

zaboravih da napisem... sto se tice malaca kod svih malawi mbuna oni lice na majku pa ce kasnije farbaju... jedna od najlepsih "transormacija" je kod saulosi-ja ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan od lepsih mbuna koji zasluzuje mesto u svakom malawi akvarijumu. Nazalost ja ga nemam ali i neznaci da nece biti i jednog dana plivati u nekom 250-300 litrasu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mastacembelus shiranus – Malawi Spinyeel Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Apr 19, 2021 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi squeaker (Synodontis njassae) Slepi_Putnik Tražnja 0 Čet Nov 26, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi white 160l saramladji Afrički ciklidi 30 Pon Feb 04, 2019 1:10 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License