Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 silicon ceresit ft 101 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovih dana pocinjem sa lepljenjem akvarijauma od 130 l. Trazio sam po internetu o silikonima, i nasao da ceresit ima svoj silikon za akvarijume cs 23. Sobzirom da jedino taj silikon za akv. mogu kupiti u mom gradu, odlucih se za njega. Medjutim, prodavac mi predlaze nesto sasvim drugo, a to je nov silikon u paleti ceresitovih proizvoda tzv. CERESIT FT 101 koji je mnogo bolji od svih silicona, dugotrajan, ne trosi se itd. spec.se moze pogledati na internetu. Postoji u beloj i sivoj boji. Mene interesuje da li je neko probao da lepi akva. sa ovim silikonom ceresit ft 101, i da li neko upotrebljavao silikon ceresit cs 23?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Ceresitove palete silikona jedini koji je preporucljiv za lepljenje akvarijuma jeste Ceresit cs 23. O tome smo pisali u nekoliko tema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih izbegao Ceresit u svakom pogledu! Iz dosadašnjih iskustava, mnogo bolje se pokazao Tekafix (TKK) i naravno Soudal
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da to znam i citao sam o tome, ali rekoh da li je neko probao ovaj drugi silikon jer je to nesto novo na trzistu

..................................................................

ekafix tkk nema gde da nadjem kod mene pa zato cu morati da koristim ceresit. S obzirom da je ovo moje prvo lepljenje, bice gusto. Sta ce na kraju da ispadne, videcemo

poruku izmenio ::: nikouro
Koristi opciju "Izmeni" kako bi dopunio ili ispravio, korigovao prethodni post.
Temu ti prebacujem u podforumu Oprema, gde moze da se pise o datom silikonu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam lepio moj 90 litra i oke je, silikon je dobar nemas cega da se plasis..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamac, jesi li lepiop akvarijum sa ovim 101 ili ... ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo pre sam pisao o tome.Wink

Ja sam pre nekoliko dana polepio 3 akvarijuma 45x30x33 sa Ceresitovim CS 23.
Dva su vec ispitana a treci jos stoji u kupatilu pun do vrha sa vodom.
Za sada nije bilo nikakvih problema, silikon se odlicno ponasa.
Sto se tice rada, gustoce, elasticnosti, susenja itd...... ja sam sa CS 23 vise nego zadovoljan.

Taj CERESIT FT 101 je neki Multi Funkcionalan silikon i lepi sve i svasta, ali nigde ne pise da moze i za akvarijume.

Ako se bira izmedju ta dva, pre bih uzeo CS 23 za akvarijum.

Otporan na UV-zracenje i atmosferske uticaje, bez fungicida + German Technology.

Najbitnije je da sve lepo ocistis acetonom i zastitis trakom pre nego sto pocnes da lepis.

Ja sam sve spojeve cistio 2x acetonom pre nego sto pocnem da lepim, i svi akvarijumi za sada drze vodu.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2012 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti aquamen, vec sam narucio cs 23, sutra stize, mada cu da sacekam malo sa lepljenjem jer je dosta hladno, ne znam kako ce silicon da povlaci.
Kad zavrsim sledi detaljan opis pravljenja akvarijuma sa slikama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu Wink

Sve zavisi gde lepis akvarijum, temperatura obrade kod CS 23 jeste +5°C do +40°C.

Ja sam lepio u stanu na +25°C i za sada imam samo reci hvale, ostalo ce pokazati vreme. riba

Srecno i javi rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stdeyan
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2010
Poruke: 28

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav drugari , jedno vreme sam se bavio prodajom ceresita pa sam malo upucen u njihove proizvode...

elem , FT 101 nikako , ali nikako za lepljenje akvarijuma, to i nije silikon, njegova namena je nesto sasvim trece... uopste nije namenjen da bude izlozen trajnom dejstvu vode...

sto se tice cs23 , tvrde da je `savrsen` silikon , cak sam imao podatak da je atestiran za akvarijume do cini mi se 300l vode ili tako nesto ... znaci imaju atest do odredjene litraze...

neko je spomenuo TKK , ja ga ne bih koristio , ali taj silikon je toliko puta proveren u praksi , da me zadivljuje...
i naravno tu je SAUDAL aq, po meni nema bolje..

sve u svemu , FT101 beli sivi providni nije za lepljenje akvarijuma...

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cu morati da lepim u garazi a temperatura je tamo trenutno -12 , zato cu malo sacekati sa lepljenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mihajlo.m84 ::
Ja cu morati da lepim u garazi a temperatura je tamo trenutno -12 , zato cu malo sacekati sa lepljenjem.


Wink
Znaci neces skoro.

Sve akvarijume koje sam lepio bila je temperatura preko +18°C, to i tebi preporucujem.
Nevalja ni mnogo toplo, brzo se hvata kosuljica na silikonu pa neces stici da obradis coskove, spoljne ivice, skidanje trake itd......
Kod mene je bilo +25°C, ali sam otvarao prozor i malo luftirao pre nego sto sam poceo da lepim.
Moja neka preporuka je izmedju +18°C i +25°C, mislim da je to optimalna temperatura za rad koja daje dovoljno vremena za sitne ispravke.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Čet Feb 02, 2012 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je krenulo lepicu ga u junu!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
calvados
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 55
Lokacija: vrbas

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2012 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima! zna li neko kakav je cs24? trebalo bi da stavim gornja ojacanja (u obliku H) na duzinu od 200 cm, a sad vidim da silikon koji imam ima oznaku cs24.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2012 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima kakav je ovo silikon. Zalepio sam jedan mali akvarijum od 30 l juce sa njim. A imam u planu jedan od 110, pa nznm da li da trazim nesto jace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceresit 23 uste 2 meseci rok na traenje antibiotic1 Početak u akvaristici 2 Čet Jan 09, 2014 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License