Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc npk Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledao sam danas u poljoprivrednim apotekama djubrivo , nasao sam samo 3 vrste odnosno 3 razlicita odnosa n p k
1.odnos je 10 8 4(npk)
2.odnos je 12 4 6
3. odnos je 11 4 8
e sada mene zanima da li uopste ovo valja ubacivati , i da zelim ubaciti ispod korena kriptokorine green da bih joj na neki nacin pospesio rast, jer ne bih ubacivao ako taj odnos nije ok pa me zanimaju vasa misljenja?
i da proizvodjaci su za prva dva frolaline
a za trecifitoflorm...voleo bih da mi pomognete ako znate Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 07, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

shomyxd
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 63
Lokacija: Nis,Drazevac

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da je dobro samo ubacivati ovaj zadnji odnos 11 4 8 kad bi fosfora bilo malo manje a kalijuma vise savrseno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu to vodotopiva djubriva? Ako jesu, ne mozes da ih stavljas u podlogu jer ce se rastvoriti u vodi vrlo brzo.
Sto se tice odnosa, ni jedan nije bas sjajan prema opste prihvacenim akvaristickim standardima, a jos veci problem je konkretan sadrzaj, odnosno poreklo pojedinih komponenata.
Za podlogu ti je najbezbednije da nadjes negde Osmocote Exact, kod nas uglavnom ima 3-o i 6-o mesecni. Raspitaj se za to u tim apotekama. Izgleda kao zuckasto-braon kuglice sitnije od bibera i jako sporo se otapa. Pogledaj po forumu, pisali smo o tome.
Ako ne nadjes, bolje uzmi onda one neke sporotopive stapice za cvece, pa ih dobro zakopaj.
Sta pise tacno za sastav na tim tvojim djubrivima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam na sta si mislio blue , nego sam totalno zaboravio na njega, potrazicu da li imju i koju vrstu tog djubriva,nego me zanima koliko smem da stavim ispod korena kripte tih kuglica , jer u akvarijumu imam oko 15 kripti sad nzm koliko smem da stavim ispod svake to me zanima.???i da koji odnos je dobar tog osmokota?jer on ima npk i jos mikroelemente...pa sad znm koji e odnos npk najbolji...? mozes li mi reci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj gore u reklami. Ja sam koristio, tj jos uvek je u vodi. 5 cepova od soka (npr. coca-cola 2l), napunio, pa prelio vodom, stavio da se zamrzne (desilo se da nije htelo tako zaledjeno da ispadne iz cepa. U tom slucaju stavis malo parce kese, radi lakseg vadjenja). Tako zamrznuto, stavis u podlogu, led se otopi, a kuglice ostanu na dnu. Moj akvarijum je 90cm sa 40cm dno. Kao sto sam vec rekao, stavio sam 5 tih cepova rasporedjenih na sve strane. Biljke lepo napreduju, pu pu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License