Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kotilica za ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast dobre ideje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2012 11:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2012 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ guppy4life

Ideja je mozda dobra ali ja tu izolir-traku nebi stavljao u vodu sa malcima.

U tom lepku ima svega i svacega sto moze da im skodi.

Mrezica moze i najlonom za pecanje da se veze, mnogo je bezbednije.

Najbolje samo probusiti blizu navoja par rupa i provuci najlon za pecanje da mama-riba nema pristup malisanima.

Drugi problem je lepak kojim je lepljena etiketa na flasi, njega je takodje skoro nemoguce skinuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 12, 2012 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo sa flasom je zaista najjednostavnija i definitivno najbolja mrestilica, za te pare Smile
u svakom slucaju jos je bolje kada se napravi od dve flase, vise mesta i za mamu i za punoglavce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Feb 12, 2012 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini problem kod ovih mrestilica je sto ce dosta malaca da ispliva na povrsinu iz nekih samo njima poznatih razloga(kamikaze) i majka ce ih pojesti... Po meni je ovo Rakino resenje najbolje, nije neki trosak a mnogo je manji broj pojedenih malaca. Mada kad je majka miroljubiva mogu i bez mrestilice svi malisani da prezive, dok sa druge strane postoje zenke koje maltene cim izbace malisu odmah ga progrizu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
D-KEE
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite o ovoj ideju (vec vidim jednog clana koji ce ovo da napravi Smile - poz. Aq.... )

Image

tok vode gura malce dole iz kotilice a zatim se kroz tunel bezbedno transportuju do akvarijuma za malce. sundjer obezbedjuje da malci ne budu vraceni gladnoj mami

nus pojave:
moguc stres majke sto joj nesto sipa odozgo non stop - resenje: ukljuciti cirkulaciju kad mrest pocne)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svidja mi se ideja ali ne znam koliko je zapravo dobra. to bi morao neko iskusniji da kaze... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da ovako kako je skicirano nece svi malci proci kroz ovaj "tunel"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
D-KEE
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

prva slika je vise kao skica - evo malo razrade teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prolaznik
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za 390 din ,njima kotilica a meni balon za rakiju
lepo njima, a lepo i meni Image


Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam moli zenku koja je 6-7cm,hteo bih da je stavim u mrestilicu ali nzm koja velicina mrestilice joj odgovara da se ne mnogo uplasila,jer je prosli put u fabrickoj kotilici,okotila vrlo malo zive,a i mrtve mladji...planirao sam da joj napravim mrestilicu od plasticne kutije od sira i treba mi pomoc da mi kazete da li su ove dimenzije odgovarajuce za prostor u kojem ce biti riba,domenzije su 13*10*8cm


Poslednji izmenio axterix dana Pon Okt 29, 2012 5:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2012 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih se usurdio reci da je malo to, ja sam moju drzao u akv. od nekih 20l pa je izbacila svega 10 zivih... ali opet nije bas toliko velika... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundolina
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 66
Lokacija: Doboj

PorukaPoslao: Uto Okt 30, 2012 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma samo Bane ::
evo ja cu pojasniti...
potreban pribor:
-tegla (sa poklopcem!)
-casa od kiselog mleka ili pavlake
-neka metalna, relativno dugacka sipkica, ne deblja od 5mm

e sad postupak:
-tu sipku zagrejete na ringli (to je najbolji nacin)
-busite rupice na casi, na razdaljini od oko 1cm

i to je to Very Happy

suplju casu stavite u teglu (sasvim slucajno, savrseno se uklapaju, tkd ne propada)
i OBAVEZNO stavite i poklopac, takodje izbusen tako na rupice, da ne bi riba-majka iskocila.

aj jos 1 mali savet: kad ubacujete ribu da se mresti, stavite joj svezu (odstojalu 1 dan) vodu i ocekujte rezultate u narednih nekoliko sati... ako se ne izmresti ni narednog dana-vratite je nazad u aq.

toliko od mene. pozdav Wink

a kako će malci izaći na površinu da udahnu vazduh,bar tako sam čitala da isplivaju na površinu da udahnu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2012 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa vrlo jednostavno, nemoj da napunis skroz teglu do vrha i tako ce ti ostati i vazduha za malce a i dovoljno vode za odraslu ribicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro će mi trebati kotilica.Ali ona koja stoji u akvarijumu.Vidim da ste svi ispljuvali ovu sa dve pregrade pa je odmah otpisujem.Videla sam ovu drugu,slika sve govori.Da li ste je koristili i da li ste zadovoljni?Podrazumeva se da bih ubacila i plutajuće bilje (razmišljam o Riccii,imate li još neki predlog?) ,da kad malci idu po vazduh da se onda tu sakriju.Šta mislite?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja najcesce koristim ovu kotilicu, samo kad se riba mresti iskljucim svetlo jer mi se desavalo par puta da neki malac bude pojeden jer ispliva gore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License