Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 razna pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Hercule Poirot
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2011
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle pregledao sam postove i klipove u vezi co2 pa me zanima:
1.jel mora da bude flasa od 2 litra ja bih pravio od one velike petolitarke?
2.gledao sam klip kako se pravi i u komentarima kazu da iskoriscenost gasa nije potpuna zato sto mehurici brzo izlaze na povrsinu? kako resiti ovaj problem?
3.koliko vi stavljate kvasca i secera?
4. jel uvek drzite co2 ili posle npr dva meseca sklonite pa onda opet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2012 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. moze koja hoces
2. boljim rastvaranjem
3. pretresi malo starije teme, ima bar 100 raznih recepata, ali su slicni; u flasu od 2l recimo 300-400g secera, 1/5 - 1/3 svezeg kvasca ili 1/4 - 1/2 kesice suvog, 1/2 - 1 kasicice sode bikarbone (nije obavezno), 1.5l vode; to su neke okvirne razmere, sve zavisi od tvojih potreba
4. uvek Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hercule Poirot ::
2.gledao sam klip kako se pravi i u komentarima kazu da iskoriscenost gasa nije potpuna zato sto mehurici brzo izlaze na povrsinu? kako resiti ovaj problem?


Nisam nikada koristio co2, ali mi pade nesto na pamet.

Mozda mozes da prevrnes spric ili nesto slicno i tako zadrzis co2 malo duze u vodi ?

npr. ovako:

Image

Molim iskusnije kolege da prokomentarisu dali je ovo dobro ili ne. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hercule Poirot ::

Molim iskusnije kolege da prokomentarisu dali je ovo dobro ili ne. Wink


Ne.
Imaces jedan veliki mehur unutar sprica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hercule Poirot
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2011
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamen ::
Hercule Poirot ::
2.gledao sam klip kako se pravi i u komentarima kazu da iskoriscenost gasa nije potpuna zato sto mehurici brzo izlaze na povrsinu? kako resiti ovaj problem?


Nisam nikada koristio co2, ali mi pade nesto na pamet.

Mozda mozes da prevrnes spric ili nesto slicno i tako zadrzis co2 malo duze u vodi ?

npr. ovako:

Image

Molim iskusnije kolege da prokomentarisu dali je ovo dobro ili ne. Wink

pa ovo i nije tako lose samo sto ne zanam da li je efikasno.. mozda da je manja ta kapa(spric) pa onda manje da se zadrzava i tako....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mehur ce biti u spricu to stoji i nevidim nista lose u tome.

Valjda je najbitnije da co2 bude sto duze u dodiru sa vodom.

Jedan deo co2 ce se mesati sa vodom, kako novi co2 dolazi tako ce mehur po mehur da izlazi iz sprica.
Spric naravno moze i da se krati ako je potrebno.

Cak je po meni mozda i bolje da posuda bude veca (sira) kako bi voda imala vecu povrsinu dodira sa co2.

Ovo naravno samo nagadjam, siguran sam da neko iskusniji moze nesto vise o tome da nam kaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za rastvaranje CO2 u vodi je potrebno da mehurići CO2 budu što sitniji, zbog toga se i prave difuzori, iz njih izlazi CO2 kao magla sitan, ovim što si pokazao nećeš dobiti baš ništa sem velikog mehura koji će izaći na površinu i neće se rastopiti ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideja mi je dosla gledajuci neke slike gde neki fabricki sistemi bas ovako funkcionisu.
Znaci co2 se ubacuje u posudu pod vodom gde se zadrzava neko vreme i posle napusta tu posudu.

Slike su zasticene pa ih zato necu kaciti.

Mozda nije iskoriscenost 100%, ali odredjena kolicina co2 mora da ostaje u vodi u to sam skoro siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nekih ne zaštićenih slika CO2 difuzora

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hercule Poirot
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2011
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ljudi !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2012 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pravio sve i svasta sa spricem i pumpama ali sada mi je samo rasprsivac, koji u prvih 2-3 dana izbacuje krupnije mehurice a narednih 5-7 sitne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
steva
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 41
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko dana traje ova doza co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Evo nekih ne zaštićenih slika CO2 difuzora

.
.
.


Ja sam se odlučio za ovaj DIY:


Image

Image

http://www.akvarijum.org/forum.....html#83649
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razna Oprema Baia Arhiva Malih Oglasa 7 Čet Maj 16, 2019 9:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License