Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest zivorotki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sve zivorotke utice toplija vode. moje sve zenke su u hladnijoj vodi kad zelim daih kotim ja osvezim vodu i podignem tenperaturu i za peses dana pocinju dase kote....
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 12:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

dzoonni
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2011
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo ti je super napravljeno rako, koliko imas unutra 2-3 zenke nevidim na slici dali imas muzijake unutra, ili samo ubacujes zenke pred mrest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ja stavljam po 5-6zenki u kotilice jer nemam mesta a imam oko60zenki u mrestu tako da pogledam na 10dana i te zenke koje se okotile idu kod10decaka tako je i kod ksifa iblek molija i zutih molija ..vec sumi napunili 30ak..
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2011 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam dve platike, mužjaka i ženku. One su zajedno već dva meseca, a ženka nikako da bude oplođena, odnosno stomak joj se ne povećava. Njihov dvoje većinu vremena provode zajedno, čak mislim da ju je mužjak par puta malo agresivnije jurio, predpostavljam da je to bio pokušaj oplodnje. Mužjak je manji od ženke, mada mislim da je polno zreo jer mu je gonopodijum jasno vidljiv. Temperatura vode je oko 26 stepeni. Higijena akvarijuma se adekvatno održava. Pa sad, da li neko ima neki savet ili neko logično rešenje na pitanje, zašto moja ženka (ili mužjak) zabušava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2011 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je problem u nekom odnjih kad je u pitanju oplodjenje. Probaj malo dici temperaturu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2011 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam još neke ribe, tako da mi razmnožavanje nije prioritet. Više sam to pitao iz radoznalosti i nekog opšteg akvarističkog obrazovanja. Pokušaću da dignem temperaturu na 28, čisto da vidim ima li promena.
U svakom slučaju, hvala na savetu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2011 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

28 bi ih podstaklo na parenje e onda ako ne bude nista ostaje opcija da sa nekom od riba nesto nije u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam kupio par zutih (albino) molika,ono kao varijanta XL znaci krupniji primerci i kada sam dosao kuci i ubacio ih u akvarijum vidim da zenka samo sto nije pukla, nazovem radnju, pitam da li je moguce da je skotna,kaze prodavac ne da je moguce nego je skotna!
Pozurio sam do najblize radnje i kupio kotilicu,odma sam je prebacio,posto mi stvarno izgleda kao da ce da pukne koliki joj je stomak.
E sada kako ja stvarno da znam kada ce se kotiti,jer ako nece uskoro najradije bi je vratio medju ostale ribice,a vidim i da je muzjak odlepio za njom ne odvaja se od kotilice!Smile
Nisam pametan sta da radim,da je ostavim i cekam,koliko uopste dana sme pre kocenja da bude u kotilici(bojim se da ne odlepi) ili da je pustim medju ostale?
Temperatura vode mi je 24,jel je to ok ili da povecam?
Postoje li jos neke stvari na koje bi trebao da obratim paznju?
Molim za neki BRZI odgovor,akvarijum nemam ni nedelju dana,a vec trudnoca,bas sam se ufrkisao...Smile
Hvala unapred!!!
P.S:Ajde probacu da je slikam,mozda bude malo pribliznije,samo ako uspem lepo da uslikam!!!


Poslednji put izmenio sveta021 dana Sub Feb 18, 2012 7:38 pm, izmenio ukupno 4 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ne moze ti niko reci u dan kad ce se okotiti. Kao prvo ne izbace sve zenke isti broj malih sto znaci da nisu sve jednako "debele". Tvoja opcija je da je ostavis u kotili ili da je vratis a ako je vratis moras stalno biti oko nje da bi ja na vreme vratio u kotilicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno Bojane,kazi mi samo koju hranu je najbolje da kupim za mlade zute molike i naravno da li bi jos na nesto trebao da obratim paznju?
Upravo sam napravio par fotki,pa cu postaviti mozda budes nesto vise saznao sa fotke!

Evo slika,mislim da su solidno ispale...Smile
Jos jedno pitanje,sta da radim sa izmetom iz kotilice,da li da cistim i kako,jer vaki put trebam zenkicu da vadim da bi ispraznio izmet ili?


Image

Image

Image


Poslednji izmenio sale75bgd dana Sub Feb 18, 2012 9:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras zenku vaditi iz kotilice da bi ocistio izmet. Ona ce svojim plivanjem napraviti napraviti blago strujanje vode i tako ce se izmet sam pomeriti i propasti. Bar mi je to logicno da se desi.

Molike se znaju lepo najesti pa izgled zna i da prevari. Cisto da imas i to na umu ako slucajno ne bude malih u neko skorije vreme pa da te to ne brine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru! Reci mi samo, sta mislis, koliko da cekam pre nego sto je vratim u akvarijum, ako se ne okoti? Muzjak se ne odvaja od nje, sta mislis, da ga ubacim da joj pravi drustvo?

Izvini, samo jos jedno pitanje. Da li da joj nocu ostavim svetlo? Malo pre, kad sam ugasio svetlo, htela je da iskoci iz kotilice pa je udarila u poklopac!


Poslednji izmenio Bojan dana Ned Feb 19, 2012 8:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio sveta021 dana Ned Feb 19, 2012 2:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Spajanje dve poruke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaka da ubacis u kotilicu da joj pravi drustvo?

Pa jel doktor kaze muzu da legne u krevet pored zene posto izgleda jos nece da se porodi?

Svetlo gasis. Ribe se same od sebe znaju uplasiti kad se gasi svetlo jer neglo nestane dan i nije prijatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se jos susretao sa ovim...Smile
Havala ti puno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc kasno sam je ipak pustio iz kotilice posto je bila stravicno uzbudjenja,pa sam se uplasio da joj se nesto ne desi usled velikog stresa,evo danas ceo dan muzjak se ne odvaja od nje i stalno joj se muva oko anusa,a anus joj non stop zjapi(otvara zatvara) kao da joj se kaki i ne izlazi iz zelenila!
Postao skeptican da li je uopste skotna,jer joj stomak kada se gleda iz pticije perspektive nije bas previse zaobljen,mada je ipored toga toliko veliki da izgleda kao da ce da eksplodira kao sto se i vidi na slikama.
Ne znam sta da radim,da je mozda opet vratim u kotilicu ali da joj ovaj put stavim i neku biljcicu da ima da se zanima?
Video sam na nekim slikama da se kroz stomak provide oci malaca kod nekih vrsta,da li je to kod svih svetlih vrsta,posto je moja zuta?


Poslednji put izmenio sveta021 dana Ned Feb 19, 2012 8:57 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License