Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari i Diskusi??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako imam AQ od 115-130l sa sve filterom...trenutno imam skalare...vec duze vreme sam u akvaristici pa su mi dosadile ribice koje imam...oprobao bih se sa diskusima...sada me interesuje dali bi u ovom mom aq-u mogli da se drze zajedno skalari i par diskusa na nekoj temperaturi od 27-28c...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne preporucuje se drzanje skalara i diskusa jer skalari znaju da budu agresivni sto ne odgovara diskusima,a i skalari prenose bolesti diskusima! to je sto sam ja cuo o diskusima i skalarima,jer sam i ja hteo da cuvam tu kombinaciju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podeljena su misljenja oko drzanja te dve vrste zajedno, ali 130 litara je premalo za diskuse i jos skalare sa njima, ipak diskusi rastu do 20-ak cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da,dubina akvarijuma treba da bude 50+ cm! dok su mali nece da bude problem ali vremenom kada odrastu... i trebalo bi i duzina da bude 100+! a i diskusi ti traze malo vise vremena od ostalih ribica pa ako ne mozes da ispunis to bolje nemoj da ih uzimas! a i u toj litrazi mozes da drzis samo jedan par!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ja sam mislio samo par diskusa...mladih...a dok porastu ja bi uzeo veci aq samo za diskuse...a dali su diskusi zahtevni po pitanju vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Maj 14, 2010 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ae sad cu da ti posaljem na pp tekst iskopiran sa drugog foruma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Maj 15, 2010 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za text nenade procitao sam sve sad su mi stvari dosta jasnije...eh sad nije mi jasno dali su skalari i diskusi obe ribe iz amazona???

[youtube:1bb3209708]http://www.youtube.com/v/aVkIzLA8oug[/youtube:1bb3209708]

[youtube:1bb3209708]http://www.youtube.com/v/VaQ8zZQsZAI[/youtube:1bb3209708]

o5 zamrsenje...jedino da je cinjenica da se jednostavno kod nekog skalari i diskusi slazu kod nkog ne...za mene je to trenutno jedino objasnjenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Maj 16, 2010 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, diskusi i skalari se mogu naci zajedno u Amazonu, tj. u njegovim pritokama kao Rio Orinoco, Rio Negro itd. Ovo sa drugog videa su divlji diskusi i skalari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 16, 2010 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze mala pomoc ... naime u jednoj sam radnji video ribicu koja je slicna kao i skalar, stim sto neraste toliko i nije te naravi ali sam zaboravio kako se zove .... zna li neko o kojoj je ribi rec ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License